عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

یکی از سوالات مطرح در خصوص شیطان اینکه آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

جواب:

شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریباً همه ی فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد نادری از آنها ؛ مانند شیطانی که همراه حضرت رسول صلی الله علیه و آله آفریده شده بود و حضرت وی را مسلمان کرد.

آری شیطان هم مانند انسان ها دارای فرزندانی است. این مطلب هم در قرآن و هم در روایات اهل بیت علیهم السلام بیان شده است. قرآن می فرماید:«آیا شیطان و فرزندانش را به جای من دوست خود می گیرید، د صورتی که می دانید آنها دشمن شما هستند...» سوره کهف آیه 50

علامه مجلسی در کتاب بحارالانوار می فرماید:روایت است که خداوند به ابلیس فرمود:«فرزندی به آدم ندهم، جز اینکه مانندش به تو می دهم و هر آدمی شیطانی همزاد خود دارد.»

فرزندان شیطان همانند خود شیطان برای گمراه کردن نسل انسان زاده شده و راه او را در پیش می گیرند. پس مسلماً لعنت شیطان آنها را نیز شامل می شود.البته تا زمانی که راه شیطان را در پیش داشته باشند که تقریباً همه ی آنان اینچنین هستند، مگر افراد نادری از ذریه شیطان که مسلمان شده باشند.

علامه مجلسی در همین کتاب می فرماید: به رسول الله صلی الله علیه و آله عرض شد:«آیا شما هم شیطانی به همراه خود دارید؟»

فرمودند:«آری، ولی خداوند مرا کمک کرده و توانستم او را مسلمان کنم.»

منبع: ترجمه کتاب السماءوالعالم ص 243 و 254

[ دوشنبه ٢٧ بهمن ۱۳٩۳ ] [ ٥:٠۳ ‎ب.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************