عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

میلاد با سعادت آقا امام جواد علیه السلام بر آقا امام زمان علیه السلام و تمام شیعیان و محبّان آن حضرت مبارک باد.

-پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند:«...خداوند بزرگ در صلب (امام حسین علیه السلام) نطفه ی با برکت و پاک و پاکیزه و پسندیده ای قرار داده و او را محمد بن علی علیه السلام نامیده است که او شفیع شفیعان و وارث دانش جدّش می باشد ، او دارای نشانه ای آشکار و برهانی روشن است.»

-امام رضا علیه السلام به اصحابشان فرمودند:«برای من فرزندی متولد شد که شبیه موسی بن عمران است که دریاها را شکافت و و مانند عیسی بن مریم که مادری مقدس و پاک و پاکیزه او را به دنیا آورده بود.»

-امام رضا علیه السلام اوصاف امام جواد علیه السلام را چنین بیان می کردند:«او راستگو، صبور و بردبار ، دارای فضیلت، نور چشم مومنان و مایه ی خشم کفار است.»

-امام جواد علیه السلام فرمودند:«من جوادم، من عالم به نسب های مردم در صلب ها هستم ، من از نهان ها و آشکارهای شما آگاهترم و بهتر می دانم که سرانجام شما چه خواهد بود.»

-امام جواد علیه السلام در دعای قنوت می فرمودند:«خدایا! تو اولین هستی ، نه اول بودن به شمارش و آخرین هستی نه آخرینی محدودیت پذیر. ما را به وجود آوردی بی آنکه مجبور باشی و ما را اختراع کردی نه به خاطر نیاز بلکه به خاطر توانمندی خودت و ما را با حکمت خویش و به اختیار از نیستی به وجود آوردی.»

-یحیی صنعانی گوید:«امام رضا علیه السلام در مکه بود. من بر او وارد شدم، در حالی که او موزی را پوست می کند و به امام جواد علیه السلام می خورانید.

عرض کردم:«فدایت گردم این است همان مولود مبارک؟»

حضرت رضا علیه السلام فرمودند:«آری ای یحیی! این نوزادی است که پر برکت تر از او در اسلام برای شیعیان ما متولد نشده است.»

-ابن جوزی درباره ی امام جواد علیه السلام می گوید:«(امام جوادعلیه السلام) در دانش و تقوا و زهد و سخاوت مانند پدر بزرگوارش امام رضا علیه السلام بود.»

منبع:مجموعه احادیث مبین

نرم افزار مبین 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٤ | ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.