عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عبدالله بن عباس گفت: در حجة الوداع به همراه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلّم فریضه ی حج را به جای آوردیم. آن حضرت حلقه ی در کعبه را گرفت سپس رویش را به سوی ما برگرداند و فرمود:«آیا می خواهید نشانه های برپایی قیامت را برایتان بیان کنم؟»

در آن روز سلمان بیش از همه ی مردم به آن حضرت نزدیک بود. مردم پاسخ دادند:«آری ای رسول خدا!»

آن حضرت فرمود:«از جمله نشانه های قیامت ترک نماز، پیروی از شهوت ها، گرایش به افکار(منحرف) ، بزرگداشت و احترام به ثروتمندان و فروختن دین در مقابل دنیاست. در چنین موقعیتی قلب فرد مومن به علت دیدن منکراتی که قادر به تغییر آنها نیست ، در درون سینه اش مانند نمک در آب ذوب خواهد شد.»

سلمان پرسید:«ای رسول خدا! آیا چنین چیزی اتفاق خواهد افتاد؟»

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود:«آری! قسم به کسی که جانم در دست اوست این امر اتفاق خواهد افتاد. در آن دوره ، حاکمان ظالم ، وزرای فاسق ، عارفان ظالم و افراد مورد اعتماد خیانتکار وجود خواهند داشت.»

سلمان دوباره سوال کرد:«ای رسول خدا! آیا چنین امری اتفاق خواهد افتاد؟»

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود:«آری! قسم به کسی که جانم در دست اوست ، در آن روز امر منکر و زشت به کار نیک تبدیل خواهد شد و مردم، کار نیک را زشت می پندارند. فرد خائن را امین به شمار خواهند آورد و امانتدار را خائن. دروغگو را صادق خواهند شمارد و راستگو را دروغگو.»

سلمان باز هم پرسید:«ای رسول خدا! آیا واقعا چنین اموری تحقق خواهد یافت؟»

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:«آری، قسم به کسی که جانم در دست اوست! در آن دوره، زنان به مقام حکومت و کنیزان به مقام مشاوره خواهند رسید. کودکان بر منبر خواهند نشست. دروغگویی به نکته سنجی و زکات به غرامت و فی ء به غنیمت تبدیل خواهد شد. فرد به پدر و مادرش ظلم و به دوستش نیکی خواهد کرد. همچنین ستارگان دنباله دار ظهور خواهند کرد.»

سلمان باز هم پرسید:«ای رسول خدا! آیا این امور تحقق خواهد یافت؟»

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:«آری، ای سلمان! در آن زمان ، زن نیز مانند شوهرش به تجارت خواهد پرداخت و باران های بی موقع خواهد بارید. انسان های بزرگوار مورد خشم و غضب خواهند بود. افراد نیازمند تحقیر خواهند شد. بازارها نزدیک و در دسترس خواهند بود. در آن زمان هرگاه شخصی بگوید:چیزی نفروخته ام یا سودی نکرده ام، به معنای نکوهش و انتقاد از خداوند خواهد بود.»(خدا را مقصر می دانند.)

سلمان با تعجب فراوان بار دیگر پرسید:«ای رسول خدا! آیا این امر اتفاق خواهد افتاد؟»

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود:«آری! قسم به کسی که جانم در دست اوست ، چنین خواهد شد. ای سلمان! در آن زمان گروهی بر آنها حکومت خواهند کرد که چنانچه زیردستانشان سخنی بگویند ، آنها را خواهند کشت و در صورت سکوتشان به اموال و ناموس آنها تجاوز خواهند کرد تا آنها را به تملک خودشان درآورند و ناموسشان را لکه دار کنند. آری، حاکمان ظالم خون آنها را خواهند ریخت و ترس و کینه، قلب های مردم را فرا خواهد گرفت و ترس، خوف، بیم و نگرانی بر آنها چیره خواهد شد.»

سلمان بار دیگر پرسید:«ای رسول خدا! آیا این امر اتفاق خواهد افتاد؟»

رسول خدا بار دیگر قسم خورد که همه ی امور فوق روی خواهد داد. ....

ادامه دارد....

منابع:

-تفسیر قمی ج 2 ص 279

-قرآن مبین همراه با تفسیر روایی البرهان ((تفسیرآیه 18 سوره محمد (ص) ))


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : یکشنبه ۳ خرداد ۱۳٩٤ | ٤:۳٦ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.