عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

علاوه بر حکیمه شهادت گروه دیگری از خدمتگزاران دودمان امامت بر ولادت آن نور یزدان در کتب حدیثی به تناسب های مختلف بیان شده است که به برخی از آنها در اینجا اشاره می کنیم:

1-عقبه خادم

2-عقید خادم که برای ابوالادیان و دیگران ولادت آن حضرت را شرح داده است.

3-ماریه، که در آن خانه خدمت می کرد، و در روز ولادت، آن حضرت را دیده است که با انگشت سبابه به سوی آسمان اشاره کرده می فرماید:«الحمدلله رب العالمین، و صلّی الله علی محمد و آله.»

4-نسیم خادم، که آن نیز روز ولادت آن مهر تابان ، حضرتش را در حال سجده مشاهده کرده ، که انگشت سبابه اش را به سوی آسمان بالا برده می فرماید:«الحمدلله رب العالمین، و صلّی الله علی محمد و آله.»

در روز دهم ولادتش نیز به به محضر آن مهر فروزان رسیده ، عطسه کرده ، حضرت فرموده:«یرحمک الله.» سپس فرموده:«آیا در مورد عطسه تو را نوید دهم؟ آن تا سه روز امان از مرگ است.»

5-ابوعلی خیزرانی، کنیزی را به امام حسن عسکری علیه السلام اهدا کرده بود ، که بعد از شهادت امام حسن عسکری علیه السلام به هنگام هجوم ماموران به خانه ی امام، او به خانه ی ابوعلی پناه برده ، شرح جالبی از ولادت آن کعبه ی خوبان را به ابوعلی بیان کرده است.

6-حمزه بن ابوالفتح، که به حسن بن منذر گفت:«بشارت، بشارت، دیشب در دودمان امامت مولودی به دنیا آمد که به فرمان امام این راز باید مکتوم بماند.»

7-حسن به حسین ، از نواده های امام حسن مجتبی علیه السلام ، که به محضر امام حسن عسکری علیه السلام می شتابد و میلاد مسعود آن خورشید فروزان را تبریک می گوید.

8-ابونصر خادم ، که در کنار گهواره اش حضور می یابد . (حضرت)می فرماید:«مرا می شناسی؟»

می گوید:«بلی شما سَروَر من و فرزند سَروَر من هستید.»

((حضرت)) می فرماید:«این را نپرسیدم.» سپس می فرماید:«من خاتم اوصیا هستم، خداوند عز و وجل  به وسیله ی من بلا را از خاندان و شیعیانم دفع می کند.»

9-قابله ای از اهل سنّت که امام حسن عسکری علیه السلام برای مصالحی او را در شب ولادت آن مهر تابان دعوت کرده و او با نقل این واقعه موجب هدایت برخی از دشمنان این خاندان شده است.

10-گروهی از شیعیان، که امام حسن عسکری علیه السلام در سومین روز ولادت آن قبله ی موعود و کعبه ی مقصود ، عده ای از شیعیان مورد اعتماد را گرد آورد و آن مهر فروزان را بر آنها نشان داد و فرمود:«این جانشین من در میان شما، و صاحب شما بعد از من است. او همان قائم-علیه السلام- است که در انتظارش گردن ها کشیده می شود. هنگامی که زمین پر از ظلم و ستم شد او ظاهر می شود و آن را پر از عدل و داد نماید.»

به علاوه ی صدها خوشبخت دیگری که در طول 5 سال- بعد از ولادت تا شهادت پدر بزرگوارش- به محضر آن نور سرمدی تشرف یافته اند.

یکی از کنیزانی که به هنگام ولادت آن مهر فروزان حضور داشت می گوید:«هنگامی که مولای ما دیده به جهان گشود، نوری از او ساطع گردید که همه ی اقطار جهان را روشن ساخت. در آن هنگام پرندگان نقره فامی دسته دسته از آسمان فرود آمدند و بالهای خود را بر سر و صورت و پیکر نوزاد سائیدند، و سپس به سوی آسمان پر گشودند.

 چون مشاهدات خود را به امام حسن عسکری علیه السلام عرض کردم، تبسمی کردند و فرمودند:«اینها فرشتگان آسمانند که برای تبرک جستن از این مولود فرخنده فرود آمده اند و چون به امر پروردگار ظهور کند ، اینها یاورانش خواهند بود.»

او پاک و پاکیزه به دنیا آمده بود، ولی برای اینکه فرشتگان از آن جسم طاهر متبرک شوند، «رضوان» خازن بهشت با گروهی از فرشتگان مقرب فرود آمدند و با آب سلسبیل و کوثر، آن جسم اطهر را شستشو دادند.

و این لحظه ی پرشکوه(میلاد امام زمان علیه السلام) در 15 شعبان سال 255 هجری اتفاق افتاد.

منبع:نرم افزار او خواهد آمد

نویسنده: علی اکبر مهدی پور

www.projectt.ir


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : شنبه ٩ خرداد ۱۳٩٤ | ۸:۳۳ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.