عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

ابوعبیده بن محمد بن عمار ، از پدرش از پدربزرگش عمّار روایت کرده است که: در برخی غزوه ها همراه رسول خدا صلی الله علیه و آله بودم و علی علیه السلام پرچمداران را به قتل رساند و آنها را متفرق ساخت و عمرو بن عبدالله جُمَحی و شبیة بن نافع را به قتل رساند.

نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله آمدم و عرض کردم:«ای رسول خدا! علی علیه السلام در راه خدا آن گونه که شایسته است، جهاد کرد.»

فرمود:«زیرا وی از من است و من از او هستم و او وارث علم من است و دَین و بدهی مرا به جای می آورد، و به وعده های من جامه ی عمل می پوشاند و جانشین من است و اگر او نبود، مؤمن واقعی بعد از من شناخته نمی شد. دشمن وی، دشمن من است و دشمن من، دشمن خداست و دوستدار وی، دوستدار من است و دوستدار من، دوستدار خداست. او پدر دو نوه ی من است و امامان از نسل وی هستند. خداوند تعالی ائمه هدی صلوات الله علیهم اجمعین را از نسل وی خارج می سازد و مهدی این امّت از آنهاست.»

عرض کردم:«ای رسول خدا! پدر و مادرم فدایت شوند! این مهدی کیست؟»

فرمود:«ای عمّار! خداوند تعالی به من فرمود که از نسل حسین 9 امام خارج می شوند ، که نهمین آنها غیبت خواهد کرد، و این همان سخن خداوند عزّ و جلّ در این آیه است:[بگو:به من خبر دهید اگر آب (آشامیدنی) شما (به زمین) فرو رود، چه کسی آب روان برایتان خواهد آورد؟]* ، غیبتی بلند مدت خواهد داشت که گروهی از آن دست خواهند کشید و ناامید خواهند شد و گروهی بر آن ثابت قدم خواهند ماند، و آن گاه که آخرالزمان فرا رسد، ظهور خواهد نمود و دنیا را پر از عدل و داد خواهد نمود، آن گونه که از ظلم و جور پر شده باشد و برای تأویل آیات خواهد جنگید ، آن گونه که من برای تنزیل این آیات جنگیدم. او هم نام من است و شبیه ترین مردم به من است. ای عمّار! بعد از من فتنه ای به پا خواهد شد، بنابراین هرگاه چنین چیزی اتفاق افتاد ، از علی علیه السلام پیروی کن و همراه وی باش؛ زیرا وی همراه حق است و حق همراه وی است. ای عمّار! تو بعد از من به همراه علی با دو گروه خواهی جنگید:ناکثین یا پیمان شکنان و قاسطین یا ظالمین و سپس به دست گروه سرکش به قتل خواهی رسید.»

عرض کردم:«ای رسول خدا! آیا مرگ من در راه رضایت شما و خداوند است؟»

فرمود:«آری، در راه رضایت و خشنودی خداوند و من است، و آخرین غذای تو در دنیا، مقداری شیر خواهد بود...»

منبع:قرآن مبین همراه با تفسیر روایی البرهان

*سوره ملک ، آیه 30 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩٤ | ٤:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.