عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

یکی از علایم ظهور امام مهدی عجل الله فرجه که وقوعش حتمی و قطعی شمرده شده است، خروج سفیانی است.

اخبار و روایاتی که بر وجود و خصوصیات او دلالت دارند ، بدین ترتیب می باشند:

حتمی بودن خروج او

امام صادق علیه السلام فرموده است:«پیش از قیام قائم علیه السلام 5 علامت حتمی می باشد:یمانی، سفیانی، صیحه آسمانی، قتل نفس زکیه، و فرو رفتن زمین سرزمین بیدا.»

نام و نسب او

امیرالمومنین علیه السلام فرمود:«فرزند خورنده ی جگرها ، از وادی یابس خارج می شود ... اسمش عثمان و پدرش عنبسه و از اولاد ابوسفیان است.»

و امام زین العابدین علیه السلام فرموده است:«سپس سفیانی ملعون از وادی یابس بیرون می آید، وی از فرزندان عنبسه بن ابی سفیان است.»

خصوصیات فردی او

امام باقر علیه السلام در این رابطه می فرماید:«سفیانی ، سرخ رویی سپید پوست و زاغ چشم است، هرگز خدا را پرستش نکرده و هرگز مکه و مدینه را ندیده است.»

عقیده او

از برخی روایات استفاده می شود که سفیانی مسیحی و یا از ساخته های مسیحیت است. مانند روایتی که شیخ طوسی نقل کرده است که:"سفیانی از شهرهای روم روی می آورد برای انتقام و در گردنش صلیب است.."

البته این روایت که از معصوم نقل نشده نمی تواند مورد اعتماد باشد.

و از برخی روایات استفاده می شود که وی مسلمان منحرفی است که کینه ی حضرت علی علیه السلام را به دل دارد. چنانکه امام صادق علیه السلام می فرماید:«گویا سفیانی را می بینم که در میدان کوفه شما جایگاه خود را گسترده، و منادی او فریاد می زند؛ هرکس سر شیعه ی علی بن ابیطالب را بیاورد، هزار درهم مزد خواهد گرفت. همسایه بر همسایه می جهد و گردنش را می زند و هزار درهم را می گیرد. آگاه باشید که در آن روز حکومت شما فقط به دست زنازادگان خواهد بود.»

زمان خروج او

امام صادق علیه السلام می فرماید:«امر سفیانی از مسائل حتمی است، و خروجش در ماه رجب می باشد.»

و نیز می فرماید:«خروج سفیانی و یمانی و خراسانی در یک سال و یک ماه و یک روز واقع خواهد شد.»

مکان خروج او

امیرالمومنین علیه السلام می فرماید:«سپس پسر جگرخوار(هند، همسر ابوسفیان) از وادی یابس خروج کند تا به منبر دمشق نشیند.»

و امام هادی علیه السلام در ضمن حدیثی چنین فرموده است:«خراسانی و سفیانی خروج خواهند کرد، این از مشرق و آن دیگری از مغرب.»

مدت حکومتش

امام صادق علیه السلام فرمود:«سفیانی از علائم حتمی است، خروج او در ماه رجب خواهد بود و از آغاز خروجش تا پایان آن جمعا 15 ماه است که در 6 ماه آن جنگ و پیکار می کند و چون شهرهای 5 گانه (دمش، حمص، فلسطین، اردن، حلب) را تصرف کرد، 9 ماه فرمانروایی می کند، و یک روز هم بر آن افزوده نمی شود.»

محل مرگ او

حضرت امیرالمومنین علیه السلام در ذیل آیه ی شریفه ی :(و لو تری اذ فزعوا فلا فوت) می فرماید:«کمی پیش از قیام قائم ما، مهدی علیه السلام ، سفیانی خروج می کند پس به اندازه ی دوران حاملگی یک زن که 9 ماه باشد حکومت می کند، لشکریان او به مدینه وارد می شوند، تا اینکه به (بیدا) می رسند، خداوند آنها را در زمین فرو می برد.»

نرم افزار ظهور 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : جمعه ٢۳ امرداد ۱۳٩٤ | ۳:۳٦ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.