عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

شهادت جانسوز حضرت امام محمد تقی جوادالائمه علیه السلام را به پیشگاه آقا امام زمان علیه السلام و پدر بزرگوارشان امام علی بن موسی الرضا علیهما السلام و تمام شیعیان و محبان آن امام همام تسلیت عرض می کنیم.

-حسین بن احمد بیهقی به سندی در متن از محمد بن ابی عباد کاتب امام رضا علیه السلام که فضل بن سهل او را بر این کار به خدمت حضرت گماشته بود روایت کرد که گفت: آن جناب هیچ گاه نام فرزندش محمد  را نمی برد مگر به کنیه ، مثلا می فرمود:«ابو جعفر به من نامه ای فرستاده یا من به ابوجعفر چنین نوشتم.» در جالی که او در مدینه هنوز کودک بود ، ولی امام با کمال احترام از او در نامه ها نام می برد و وی نیز با نهایت بلاغت و شیوائی پاسخ می داد، و یک بار شنیدم امام رضا علیه السلام می فرمود:«وصیّ و جانشینم در میان خاندانم پس از من ابوجعفر(امام جواد علیه اسلام) است.»1

داستانی از امام جواد علیه السلام

بکر بن صالح می گوید من دامادی داشتم به امام جواد علیه السلام نامه ای نوشت و در آن اظهار داشت که پدرم دشمن اهل بیت است و عقیده ی فاسد دارد، با من هم بد رفتاری می کند و خیلی اذیتم می نماید.

سرورم! نخست از تو می خواهم برای من دعا کنی ! ضمناً نظر تو در این باره چیست؟ آیا علیه او افشاگری کنم و عقیده ی فاسد و رفتار زشت او را برای دیگران بیان کنم؟ یا با او مدارا نموده و خوش رفتار باشم؟

امام جواد علیه السلام در پاسخ نوشت:«مضمون نامه ی تو و آنچه که راجع به پدر خود نوشته بودی فهمیدم، البته به خواست خداوند من از دعای خیر تو غفلت نمی کنم اما این را هم بدان مدارا و خوش رفتاری برای تو بهتر از افشاگری و پرده دری است و نیز بدان با هر سختی، آسانی است. شکیبا باش و عاقبت نیکو اختصاص به پرهیزگاران دارد. خداوند تو را در دوستی اهل بیت ثابت قدم بدارد. ما و شما در پناه خداوند هستیم و پروردگار نیز پناهندگان خود را نگهداری می کند.»

بکر می گوید: پس از آن خداوند قلب پدر دامادم را چنان دگرگون ساخت که دوستدار اهل بیت شد و به پسرش هم محبت نمود.2

 

1.عیون اخبار الرضا علیه السلام/ ترجمه ج 2 ص 587

2.بحارالانوار ج 50 ص 55موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : دوشنبه ٢۳ شهریور ۱۳٩٤ | ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.