عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

شهادت جانسوز آقا امام محمد باقر علیه السلام به پیشگاه آقا امام زمان علیه السلام و تمام شیعیان و محبان آن حضرت تسلیت باد.

-امام صادق علیه السلام فرمودند:«امام باقر علیه السلام هنگامی که از خانه اش بیرون می رفت می فرمودند:"به نام خدا، خارج شدم ، و به نام او داخل می شوم ، و به خدا توکل نمودم، هیچ قدرت و توانائی جز از ناحیه ی خدا نیست."»

محمد بن سنان می گوید امام رضا علیه السلام هنگام خروج از منزلش این دعا را می خواند.

-امام صادق علیه السلام فرمودند:«پدرم دارای همسری بود که آن حضرت را اذیت می کرد ، ولی آن حضرت هماره او را می بخشود.»

-امام صادق علیه السلام فرمودند:«پدرم امام باقر علیه السلام ما را گرد می آورد و فرمان می داد تا طلوع آفتاب ذکر خدا بگوئیم آنان که از ما توان قرائت قرآن داشتند، فرمان می داد تا قرآن بخوانند و آنان را که توان خواندن قران نداشتند می فرمود تا ذکر الهی بگویند.»

-امام صادق علیه السلام فرمودند:«پدرم چون صدقه ای می داد آن را در دست فقیر می گذاشت. سپس آن را باز پس گرفته می بوسید و می بوئید و به فقیر بر می گرداند، چرا که صدقه قبل از آن که به دست فقیر برسد در دست خداوند قرار می گیرد.(خداوند آن را می پذیرد.)

-امام صادق علیه السلام فرمودند:«پدرم در میان خویشانش از همه ثروتش اندک تر ولی هزینه اش (بخشش او) بیشتر بود. او هر روز جمعه یک دینار طلا صدقه می داد.

-امام صادق علیه السلام فرمودند:«امام باقر علیه السلام زیباترین صدا را در تلاوت قرآن داشت. چون شبانگاه بر می خاست و قرآن می خواند، رهگذران می ایستادند و به صدای قرائت قرآن وی گوش می سپردند.»

-هیچ گاه از خانه ی امام باقر علیه السلام شنیده نشد که به فقیر گفته شود:ای فقیر!  خدایت برکت دهد یا گفته شود: ای فقیر این را بگیر، بلکه امام باقر علیه السلام هماره می فرمودند:«فقرا را با بهترین اسمهایشان صدا بزنید.»

منبع:مجموعه احادیث ائمه معومین علیهم السلام - مبین


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : دوشنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٤ | ٥:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.