عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

-راوی می گوید از امام صادق، امام کاظم و امام رضا علیهم السلام شنیدم که فرمودند:«کسی که در روز عرفه به زیارت قبر امام حسین علیه السلام برود ، خداوند او را خوشحال باز می گرداند.»

-علی بن اسباط می گوید امام صادق علیه السلام فرمودند:«همانا خدای عزّ و جلّ در عصر روز عرفه ابتدا به زائران قبر امام حسین علیه السلام می نگرد.»

عرض کردم:«قبل از آن که به کسانی که در عرفات هستند بنگرد؟»

فرمودند:«بله.»

عرض کردم:«چرا؟»

فرمودند:«به این جهت که در میان آنها (کسانی که در عرفات هستند) فرزندان زنا هست ولی در اینان (زائران قبر امام حسین علیه السلام) اولاد زنا نیست.

-بشیر دهان می گوید به امام صادق علیه السلام عرض کردم:«ای بسا که توفیق حج نمی یابم و روز عرفه به زیارت قبر امام حسین علیه السلام می روم.»

فرمودند:«کار خوبی می کنی. ای بشیر! هر مومنی که با شناخت حق امام حسین علیه السلام در غیر روز عید به زیارت  قبر او برود، برای او 20 حج و 20 عمره بدون گناه و مقبول و بیست جنگ همراه با پیامبر مرسل یا امام عادل نوشته می شود و کسی که در روز عید به زیارت او برود، 100 حج و 100 عمره و 100 جنگ همراه با پیامبر مرسل یا امام عادل برای او نوشته می شود. و کسی که در روز عرفه با شناخت حق او به زیارتش برود، 1000 حج و 1000 عمره مقبول و هزار جنگ همراه با پیامبر مرسل یا امام عادل برای او نوشته می شود.»

عرض کردم:«من چگونه می توانم به ثوابی همانند ثواب وقوف در عرفات برسم؟»

آن حضرت با شنیدن این سخن به گونه ای به من نگریستند که گویا خشمگین شدند. آنگاه فرمودند:«ای بشیر! همانا مومن، هنگامی که در روز عرفه به زیارت قبر امام حسین علیه السلام برود و در فرات غسل کند و آنگاه به طرف قبر مطهر آن حضرت علیه السلام برود ، در مقابل هر گامی که برمی دارد یک حج با مناسکش برای او نوشته می شود.» - یادم نیست که فرمودند فقط می دانم که فرمودند:«و یک عمره و جنگ نیز برای او نوشته می شود.»

-امام صادق علیه السلام فرمودند:«همانا خدای تبارک و تعالی قبل از اهل عرفات برای زائران قبر امام حسین علیه السلام تجلی می نماید، حوائج انها را برآورده نموده ، گناهانشان را آمرزیده و حوائج آنها را برآورده می نماید، آنگاه برای اهل عرفات آشکار شده و این اعمال را در مورد آنان نیز انجام می دهند.»

منبع:

ثواب الاعمال 

[ سه‌شنبه ۳۱ شهریور ۱۳٩٤ ] [ ۸:٥٢ ‎ب.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************