عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

-راوی می گوید از امام صادق، امام کاظم و امام رضا علیهم السلام شنیدم که فرمودند:«کسی که در روز عرفه به زیارت قبر امام حسین علیه السلام برود ، خداوند او را خوشحال باز می گرداند.»

-علی بن اسباط می گوید امام صادق علیه السلام فرمودند:«همانا خدای عزّ و جلّ در عصر روز عرفه ابتدا به زائران قبر امام حسین علیه السلام می نگرد.»

عرض کردم:«قبل از آن که به کسانی که در عرفات هستند بنگرد؟»

فرمودند:«بله.»

عرض کردم:«چرا؟»

فرمودند:«به این جهت که در میان آنها (کسانی که در عرفات هستند) فرزندان زنا هست ولی در اینان (زائران قبر امام حسین علیه السلام) اولاد زنا نیست.

-بشیر دهان می گوید به امام صادق علیه السلام عرض کردم:«ای بسا که توفیق حج نمی یابم و روز عرفه به زیارت قبر امام حسین علیه السلام می روم.»

فرمودند:«کار خوبی می کنی. ای بشیر! هر مومنی که با شناخت حق امام حسین علیه السلام در غیر روز عید به زیارت  قبر او برود، برای او 20 حج و 20 عمره بدون گناه و مقبول و بیست جنگ همراه با پیامبر مرسل یا امام عادل نوشته می شود و کسی که در روز عید به زیارت او برود، 100 حج و 100 عمره و 100 جنگ همراه با پیامبر مرسل یا امام عادل برای او نوشته می شود. و کسی که در روز عرفه با شناخت حق او به زیارتش برود، 1000 حج و 1000 عمره مقبول و هزار جنگ همراه با پیامبر مرسل یا امام عادل برای او نوشته می شود.»

عرض کردم:«من چگونه می توانم به ثوابی همانند ثواب وقوف در عرفات برسم؟»

آن حضرت با شنیدن این سخن به گونه ای به من نگریستند که گویا خشمگین شدند. آنگاه فرمودند:«ای بشیر! همانا مومن، هنگامی که در روز عرفه به زیارت قبر امام حسین علیه السلام برود و در فرات غسل کند و آنگاه به طرف قبر مطهر آن حضرت علیه السلام برود ، در مقابل هر گامی که برمی دارد یک حج با مناسکش برای او نوشته می شود.» - یادم نیست که فرمودند فقط می دانم که فرمودند:«و یک عمره و جنگ نیز برای او نوشته می شود.»

-امام صادق علیه السلام فرمودند:«همانا خدای تبارک و تعالی قبل از اهل عرفات برای زائران قبر امام حسین علیه السلام تجلی می نماید، حوائج انها را برآورده نموده ، گناهانشان را آمرزیده و حوائج آنها را برآورده می نماید، آنگاه برای اهل عرفات آشکار شده و این اعمال را در مورد آنان نیز انجام می دهند.»

منبع:

ثواب الاعمال 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : سه‌شنبه ۳۱ شهریور ۱۳٩٤ | ۸:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.