عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

ابن عباس می گوید:از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم بر بالای منبر شنیدم ، اینکه برخی از مردم قریش نمی پذیرند علی علیه السلام را امیر مومنان نامیده است، فرمود:«ای گروه مردم! به راستی خداوند مرا رسول قرار داد و به من دستور داده که علی علیه السلام را بر شما امیر کنم، هرکس که من پیغمبر او هستم ، علی نیز امیر اوست...

خداوند مرا امر کرده که که من به شما بگویم تا او را اطاعت کنید و به دستوراتش عمل کنید ... احدی از شما بر علی امیر نیست نه در زمان حیات من و پس از وفات من ، زیرا خداوند او را بر شما امیر قرار داده و او را امیرالمومنین نامیده است و کسی پیش از او به این نام نامیده نشده است من آنچه را که دستور داشتم درباره ی علی علیه السلام به شما رساندم...»

منبع: امالی شیخ صدوق

معرفی امام مبین

ابوذر غفاری می گوید یک روز در مسجد قبا نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم بودیم، حضرت در جمعی از اصحابش بود که فرمود:«ای اصحابم از این در مردی بر شما وارد می شود که او امیرمومنان و امام مسلمانان است ، همه ی اصحاب به آن در نگاه دوختند آنگاه دیدند علی بن ابیطالب علیه السلام وارد شد.

سپس پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم برخاست و به استقبال او رفت و او را در آغوش کشید و میان دو چشمش را بوسید و او را نزد خود نشاند. سپس به او (اشاره) کرد و فرمود:«این علی پس از من امام شما است اطاعتش از اطاعت من است و نافرمانی او نافرمانی من...»

امالی شیخ صدوق ص 245


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : دوشنبه ٦ مهر ۱۳٩٤ | ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.