عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

ابراهیم کرخی می گوید خدمت حضرت امام صادق علیه السلام نشسته بودم دیدم موسی بن جعفر علیه السلام که نوجوانی بود، وارد شد. من برخاستم و او را بوسیدم و نشستم.

حضرت صادق علیه السلام فرمود:«ای ابراهیم! بعد از من امام تو این است. بدان که درباره ی امامت او قومی گمراه شوند و جماعتی سعادتمند گردند خدا قاتل او را لعنت نماید و عذابش را زیاد کند.

آگاه باش که خداوند کسی را که در زمان خود بهترین اهل زمین است از نسل وی به وجود آورد( یعنی امام رضا علیه السلام) او هم نام جدّش (امیرالمومنین علیه السلام) و وارث علم و احکام و فضائل او و معدن امامت و سرچشمه ی حکمت است. ستمگری از اولاد فلان( مقصود مامون عباسی ملعون است) بعد از مشاهده ی کارهای عجیب وی(معجزات حضرت رضا علیه السلام) از روی حسد او را به قتل می رساند. ولی خداوند آنچه اراده کرده عملی می کند هرچند مشرکین نخواهند.

خداوند از نسل او بقیه ی مهدیان دوازده گانه را پدید می آورد و لطف خود را درباره ی آنها تکمیل نموده و هرکدام وفات کنند در بهشت مقدس خود جای دهد. هرکس به وجود امام دوازدهم معتقد باشد، مانند این است که شمشیر برهنه به دست گرفته و در رکاب پیغمبر صلی الله علیه و آله از آن حضرت دفاع نموده است.»

**************************

حضرت امام موسی بن جعفر علیهماالسلام می فرماید:«هنگامی که پنجمین فرزندم از دیدگان پنهان شود، از خدا بترسید درباره ی دین خود؛ به خدا پناه ببرید در باره ی دینتان؛ و مواظب دینتان باشید که شما را از آن دور نسازند.»

منبع:الکافی ج 1 ص 336


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : شنبه ۱۱ مهر ۱۳٩٤ | ٢:٢۸ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.