عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

آغاز ایام عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را به محضر آقا امام زمان علیه السلام و تمام شیعیان و محبان آن حضرت ، تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال ، تعجیل در فرج منتقم خون ارباب مان امام حسین علیه السلام را خواستاریم.

 

اسم شریف آن حضرت «حسین» است. مشهورترین القاب ایشان «سیدالشهداء» و معروف ترین کنیه ی آن بزرگوار «ابی عبدالله» است.

پدر گرامی آن حضرت ، امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام و مادر گرامی ایشان، صدیقه ی کبری، فاطمه زهرا سلام الله علیها است.

شرافت آن حضرت

بدان که شرافت و فخر نسبی احدی از انبیاء و اوصیای مقرّبین به شرافت و فخر حضرت سید الشهداء علیه السلام نمی رسد؛ چون شرافت در نسب ، یا به شرافت جدّ و جدّه است یا به شرافت پدر و مادر و یا به شرافت اولاد، برادر و خواهر، یا به شرافت عمو ، عمه و خاله و جمیع این اسباب شرافت در حضرت سیدالشهداء علیه السلام جمع بوده است.

اما جدّ مادری شان، حضرت سیدالانبیاء والمرسلین و خاتم النبیّین صلی الله علیه و آله اشرف کل مخلوقات بود و جدّه ی امّی ایشان جناب خدیجه ی کبری، امّ المومنین بود و والد ماجدشان سیدالاوصیاء المقرّبین امیرالمومنین و والده ی ماجده شان سیدة نساءالعالمین بود. برادر بزرگوارش حضرت امام حسن علیه السلام ، سید اسباط الانبیاء و خواهر مکرّمه اش زینب کبری سلام الله علیها بود و ...

علامه مجلسی رحمة الله علیه در «جلاءالعیون» می نویسد:«مشهورتر میان علمای امامیه آن است که ولادت آن حضرت در مدینه مشرفه در سوم ماه شعبان سال چهارم از هجرت بود.»

و مدت حمل سیدالشهداءعلیه السلام به مقتضای روایت معتبره 6 ماه بود.

تاریخ شهادت

شهادت آن بزرگوار در روز دهم محرم الحرام 61 هجری بود. چنانچه در «کافی»،«ارشاد»،«تهذیب» و «لهوف» و سایر کتب معتبره تصریح فرموده اند.

زمان شهادت

روز عاشورا، ابتدای جنگ، دو ساعت از روز گذشته بود و انتهای قتال هشت ساعت و نیم از روز رفته بود، بنابر این دو ساعت و چهل و هشت دقیقه به غروب مانده بود که سیدالشهداء علیه السلام به شهادت نایل آمد.

قاتل آن حضرت

بنا بر قول اصح و اشهر(صحیح تر و مشهور تر) ، شمر بن ذی الجوشن الضبابی الکلابی ملعون بوده، چنانچه در زیارت ناحیه ی مقدسه آمده است.

منبع:وصیت نامه ی امام حسین علیه السلام در مسیر کربلا

مولف:یدالله نفری


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : سه‌شنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٤ | ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.