عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

محمد بن عبدالله جعفر حمیری از پدرش، از علی بن محمد بن سالم ، از محمد بن خالد از عبدالله حماد بصری از عبدالله بن عبدالرحمن اصم از مسمع بن عبدالملک از ابی عبدالله علیه السلام نقل کرده که آن جناب فرمودند:

"امام حسین علیه السلام را مادر گرامی شان حمل می کردند. رسول خدا صلی الله علیه و آله او را گرفته و فرمودند:«خدای متعال کشندگان تو را لعنت کند ، حق تعالی کسانی که جامه از تن تو بیرون می آورند را لعنت نماید،خدا بکشد آنان را که یکدیگر را علیه تو کمک می کنند، و بین من و آنان حکم بنماید.»

حضرت فاطمه سلام الله علیها عرض کردند:«ای پدر! چه می فرمائید؟»

حضرت فرمودند:«دخترم! مصیبت هایی که بعد از من و تو به او می رسد و اذیت ها و ظلم ها و مکر ها و تعدّی هایی را که متوجه اش می گردد، به یاد آوردم. او در آن روز در میان جمعی از مردان ، که جملگی همچون ستارگان درخشاننده بود و همگی به طرف مرگ و کشتن حرکت می کنند، گویا اکنون لشگرگاه آنها را دیده و به جایگاه و محل دفن ایشان می نگرم.»

حضرت فاطمه سلام الله علیها عرض کردند:«ای پدر! جایی که توصیف می فرمائید در کجا واقع است؟»

حضرت فرمودند:«مکانی است که به آن «کربلا» می گویند و آن زمین برای ما و امّت موجب اندوه و بلاست. بدترین افراد امّت من بر ایشان خروج می کنند. اگر تمام اهل آسمانها و زمین شفیع یک نفر از این گروه شرور باشند شفاعتشان پذیرفته نشود و به طور قطع تمام آنها در جهنم جاوید خواهند بود.»

حضرت فاطمه سلام الله علیها عرض کردند:«پدر! این طفل کشته خواهد شد؟»

حضرت فرمودند:«بلی، دخترم! پیش از او کسی اینطور کشته نشده که آسمان ها و زمین و فرشتگان و حیوانات وحشی و ماهی های دریا و کوه ها برایش گریه کنند. اگر این موجودات اجازه داشتند،پس از شهادت این طفل، هیچ نفس کشی روی زمین باقی نمی ماند و گروهی از دوستان ما خواهند آمد که در روی زمین کسی از آنها اعلم به خداوند نبوده، و کوشاتر در اقامه ی حق ما از آنان نمی توان یافت و روی زمین احدی غیر از ایشان نیست که مورد التفات و توجه باشد، ایشان چراغ های فروزانی بوده که در ظلمات جور و ستم می درخشند. ایشان شفعای دیگران بوده و در فردای قیامت بر حوض من وارد خواهند شد، هنگامی که بر من وارد شوند ، به وسیله ی سیما و چهره شان می شناسمشان و اهل هر دینی پیشوایان خود را طلب نموده و ایشان ما را طالب بوده و غیر ما را طلب نمی کنند. ایشان باعث قوام و استوار بودن زمین می باشند، به برکت آنها باران بر زمین می بارد.»"

منابع:

-ترجمه کامل الزیارات ص 212

-1001 نکته از کاروان امام حسین علیه السلام سید شهیدان کربلا ص128

مولف:اصغر محمدی همدانی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : جمعه ٢٤ مهر ۱۳٩٤ | ٥:۱٩ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.