عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

ویژگی های آن حضرت آنقدر زیاد است که باید گفت امام حسین علیه السلام همه چیزش مخصوص است و با بقیه فرق می کند.

1.امتیاز نور آن بزرگوار در عالم بالا، که این امتیاز در آن عالم به لحاظ نسبتی است که با نور رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم دارد، چنانکه فرموده:«حسین از من است و من از حسینم.»

و در این عالم ، امتیاز آن سبب حزن و اندوه است چنانچه از قضیه ی حضرت آدم علیه السلام ظاهر می شود.

بالاخره امتیاز خاص نور آن بزرگوار در دوران حمل که:

والده ی ماجده اش علیهاالسلام فرمود:«چون 5 ماه از حملش گذشت در شب تار احتیاج به چراغ نداشتم.»

2.عظمت جدّ و پدر و مادر و برادر و خواهر که برای هیچ کس جمع نشده است.

3.محبت شدید رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امیرالمومنین علیه السلام و فاطمه ی زهرا سلام الله علیها به حضرت سیدالشهداء علیه السلام.

4.مقام شفاعت آن بزرگوار را احدی ندارد، چون خداوند عوض شهادت، این مقام را به آن حضرت عطا فرموده است، با اینکه دیگران هم در روز قیامت شفاعت می کنند ولی به غیر از 14معصوم علیهم السلام همه احتیاج به شفاعت آن بزرگوار دارند. همچون فطرس ملک که صدها سال معذب بود ، با شفاعت حضرت سیدالشهداءعلیه السلام آزاد شد.

به روایتی اهل محشر(آنها که نجات پیدا می کنند) هزار صف می باشند. 999 صف از آنها به شفاعت امام حسین علیه السلام به بهشت می روند و یک صف آنها را سایر امامان علیهم السلام شفاعت می کنند و در آن صف نیز امام حسین علیه السلام شریک می باشد.(2)

5.ائمه علیهم السلام از نسل آن حضرتند. 9 امام که آخرین آنها حضرت مهدی علیه السلام می باشد از فرزندان حضرت سیدالشهداء علیه السلام می باشند.

6.شهادت آن بزرگوار را هزاران سال قبل از تولد آن جناب ، خداوند به جبرئیل خبر می دهد، جبرئیل روضه می خواند و انبیاء و اوصیاء با خبر می شوند. و در هر موقعیتی که پیش می آمد حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم و امیرالمومنین علیه السلام به دیگران گوشزد می کردند.

7.عظمت اصحاب آن بزرگوار که حضرتش فرمودند:«همانا من اصحابی باوفاتر و بهتر از اصحابم سراغ ندارم و خاندانی نیکوکارتر و مهربانتر از خاندان خود ندانم.»

8.ویژگی هنگام تولد و حمل آن حضرت.

9. عظمت آن بزرگوار در عالم آخرت.

10.عظمت آن حضرت در برزخ.

11.برپا شدن عزای آن حضرت در قیامت و تظلم حضرت زهرا علیهاالسلام درباره ی امام حسین علیه السلام.

12.اخلاق نمونه و صفات حمیده و برجسته ی آن بزرگوار، چون شجاعت و سخاوت و ...

در شجاعت آن بزرگوار روایت شده است که پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم شجاعت خود را به امام حسین علیه السلام داد و شکی نیست که پیامبر از همه ی مردم شجاعتر بود، و مشهور است که بعد از واقعه ی کربلا ، دیگر ذکری از شجاعت امیرالمومنین علیه السلام نمی شد و در هرجا ذکر شجاعت حسین بن علی علیهماالسلام بود.

چون ظهور شجاعت امام حسین علیه السلام در روز عاشورا از ظهور شجاعت امیرالمومنین علیه السلام در یک روز از ایام جنگ آن حضرت ، زیادتر شد.(3)

13.عبادات آن حضرت، همچون نماز آن بزرگوار که مخصوص خودش بود.

14.فضائل و ثواب گریه بر آن حضرت، که صدها حدیث وارد شده- و گریه ی حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم و امیرالمومنین علیه السلام و مادرش فاطمه زهرا سلام الله علیها و برادرش امام حسن مجتبی علیه السلام و ائمه ی بعد علیهم السلام و گریه ی انبیاء و ملائکه که برای احدی جز او نقل نشده است.

برای چه کسی این گونه وارد شده که حضرت صاحب الأمر عجل الله تعالی فرجه الشریف بفرمایند:"صبح و شام برای تو ندبه می کنم و به جای اشک برای تو خون گریه می کنم."

15.شرف و عظمت کربلای آن حضرت بر تمام زمین ها حتی بر کعبه.

16.ثواب زیارت آن حضرت قابل وصف نیست حتی درباره ی هیچ یک از معصومین علیهم السلام به این مقدار وارد نشده، تا آنجا که می فرمایند:«زائر او خدا را در عرش زیارت کرده است.»

همچنین زیارت آن حضرت در روز اربعین یکی از 5 نشانه ی مومن معرفی شده است، و در تمام ایام سال و لیالی متبرکه زیارت آن حضرت وارد شده است.

17.سفارش به پا  داشتن مجالس عزاداری آن حضرت، تا آنجا که حتی قبل از ولادت آن بزرگوار، انبیاء الهی مجالس آن امام مظلوم را برپا می کردند و برای آن حضرت عزاداری می نمودند.

18.توسل به آن حضرت ، نزدیکترین راه به سوی خداوند است و همه می توانند با آن حضرت ارتباط برقرار کنند.

19.استغاثه به آن حضرت تمام گرفتاری ها را برطرف می کند. گفتن 128 مرتبه «یا حسین اغثنی» برای رفع هر نوع گرفتاری بسیار مجرب است.

20.امید گنهکاران و باب نجات امّت، امام حسین علیه السلام است.

ادامه دارد...

منبع:

تذکرة الشهداء

دانشنامه محرم و عاشورا

امین بشارت نیا


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: کرامات و معجزات


تاريخ : شنبه ٩ آبان ۱۳٩٤ | ۱۱:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.