عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

21.خداوند در عوض شهادت ، شفاء را در تربت آن حضرت قرار داده است.

22.فضیلت تربت آن بزرگوار و سجده بر آن، که وارد شده: هرگاه ملکی به زمین می آید و برمی گردد، ملائکه از او تربت آن حضرت را به عنوان هدیه طلب می کنند.

در روایات آمده که سجده بر تربت آن بزرگوار حجاب های هفتگانه را پاره می کند و سبب قبولی نماز است.

23.خوردن هر خاکی حرام است مگر تربت آن بزرگوار به قصد استشفاء.

24.حرم آن حضرت یکی از 4 مکانی است که مسافر می تواند در آنجا نماز را تمام بخواند.

25.امام حسین علیه السلام یکی از درهای بهشت است، از پیامبر صلی الله علیه و آله نقل شده که فرمودند:«آگاه باشید که حسین دری از درهای بهشت است ، هرکس با او دشمنی کند خداوند بوی بهشت را بر او حرام می سازد.»

26.امام حسین علیه السلام از هیچ بانوئی شیر نخورد و تغذیه ی او منحصراً توسط رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم انجام می شد، بدین طریق که هر روز حضرت زبان مبارکش را در دهان امام حسین علیه السلام قرار می داد و او می مکید و سیر می شد.

27.سالار شهیدان آینه ی تمام نمای حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بود، و نقل شده است که آن حضرت از سینه تا قدم از همه ی مردم به رسول خدا صلی الله علیه و آله شبیه تر بود.

28.در شب میلاد آن بزرگوار به احترام حضرتش آتش جهنم خاموش شد.

29.هنگام ولادت امام حسین علیه السلام ، ملائکه به ریاست حضرت جبرئیل گروه گروه بر رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نازل می شدند و به آن حضرت تبریک می گفتند.

30.اولین مولودی که هنگام ولادت او جدّ و پدر و مادرش گریستند آن حضرت بود.

31.هریک از معصومین علیهم السلام نام آن بزرگوار را می بردند و می گریستند و مومنین کامل نیز چون او را یاد کنند گریه می کنند.

32.امام حسین علیه السلام آنقدر هیبت و ابهت داشت که امام حسن مجتبی علیه السلام هیبت او را در سطح هیبت امیرالمومنین علیه السلام می انگاشت و به او چون پدرش احترام می گذاشت.

33.به هنگام شهادت سالار شهیدان بادهای سرخ وزیدن گرفت، هوا تیره و تار شد به طوریکه کسی چیزی را نمی دید و تا هفت روز افق سرخ بود، شب ها نیز آسمان به رنگ خون می شد.

هر سنگی بر می داشتند خون جاری می شد و ده ها آثار و دگرگونی در اجسام که بعضی از آنها هنوز هم ادامه دارد ، از جمله:

جاری شدن خون از درخت چنار«زرآباد»- از قصبات قزوین- که هر سال روز عاشورا هزاران نفر برای دیدن چنار خونبار به آنجا می روند. و مرحوم آیةالله مرعشی نجفی در حاشیه ی «عروة» به هنگام شمردن خون های پاک می نویسد:«همچنین خونی که از درخت موجود در قریه ی «زرآباد» از توابع قزوین خارج می شود.»

34.عذاب قاتل آن حضرت از همه ی اهل جهنم بیشتر است، و وارد شده که او اهل تابوت می باشد یعنی نصف عذاب اهل دنیا بر اوست.

و خواهد آمد که خداوند به حضرت موسی علیه السلام فرمود:«ای موسی، اگر در مورد اولین و آخرین مرا بخوانی تو را اجابت می کنم، مگر در مورد قاتل حسین بن علی که خود انتقام او را از قاتلش خواهم گرفت.»

35.مطابق روایات فراوانی، اولین کسی که در رجعت برمی گردد، سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام می باشد که بعد از حکومت حضرت بقیةالله الاعظم-ارواحنا فداه- (بنا به روایتی) 40هزار سال فرمانروائی می کنند.

36.دعا در حرم امام حسین علیه السلام مستجاب است.

37.امام حسین علیه السلام وارث (مصائب و فضائل و کمالات) همه ی پیامبران است، چنانکه در زیارت وارث آمده است.

38.تولد آن حضرت در ماه شعبان است که شهادت هیچ کدام از معصومین در آن ماه نقل نشده است. و شهادت آن بزرگوار در ماه محرم است که تولد هیچ یک از معصومین علیهم السلام در آن ماه اتفاق نیفتاده است.

39.صبر آن حضرت ، که آن بزرگوار تمام مراتب صبر را دارا بودند، چون حتی در وقتی که بر خاک افتاده، تمام اعضایش پاره پاره ، سرش شکافته ، قلبش از نیزه ی سه پهلو چاک ، لب هایش از عطش خشک شده، سر و رویش از خون خضاب شده بود، صدای استغاثه عیال و اطفالش از یک طرف، شماتت دشمنان از طرف دیگر ، در آن حال فرمود:

«بر قضای تو شکیبائی می نمایم، معبودی جز تو نیست.»

در زیارت ناحیه ی مقدسه وارد شده:

«به راستی ملائکه ی آسمانها از صبر تو به شگفت آمدند.»

40.خصوصیات زیارت آن حضرت:

الف): در زیارت حضرت سیدالشهداء علیه السلام علاوه بر سلام بر خود آن مظلوم بر اعضاء و جوارح آن بزرگوار سلام داده می شود، سلام می کنی بر سر بریده ی او ، سلام بر سینه ی شکسته اش ، سلام بر بدنش ، سلام بر محاسن خون آلودش، سلام بر بدن برهنه اش، سلام بر سر بر نیزه اش، سلام بر خون او، و ... اما در زیارت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فقط بر خود آن جناب سلام داده می شود ، می گوئیم:

«السلام علیک یا نبی الله، یا خاتم النبیین.»

و همچنین از صفات خودش که راجع به اسم و لقبند.

ب):هنگام زیارت آن بزرگوار 7 دفعه باید گفت:«لبیک داعی الله». و(ممکن است) این 7 لبیک جواب 7 استغاثه ی آن حضرت باشد که اختصاص به اهل آن زمان ندارد.

ج):درباره ی زیارت امام حسین علیه السلام امام معصوم به مفضل فرمودند:«زیارت نکردنتان بهتر از زیارت کردن تان است.»

مفضل گوید عرض کردم:«چرا ترک زیارت ما از زیارت کردن بهتر است؟»

فرمودند:«زیرا هنگامی که به زیارت آن بزرگوار (امام حسین علیه السلام) می روید، خوشحالی می کنید، غذاهای لذیذ صرف می نمائید، با اینک حسین بن علی علیه السلام مهموم و مغموم ، تشنه و گرسنه شهید شده است...»

 

منبع:

تذکرة الشهداء

مجالس المواعظ

مقتل خوارزمی

دانشنامه محرم و عاشورا - امین بشارت نیا


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: کرامات و معجزات


تاريخ : یکشنبه ۱٠ آبان ۱۳٩٤ | ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.