عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

امام باقر علیه السلام فرمود:«چون روز قیامت شود خداوند تمام مردم از گذشتگان و آیندگان را عریان و پابرهنه در سرزمین واحدی گرد می آورد.

پس همه ی آنها در محشر بازداشت می شوند تا جایی که عرق فراوانی بریزند و به نفس نفس افتند...

سپس آواز دهنده ای از سوی عرش ندا دهد:"پیامبر امی کجاست؟"... رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم برخاسته و جلوی مردم می ایستد تا به حوضی که طول آن به فاصله ی میان ایله و صنعا است می رسد.

چون رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم کسانی از دوستان ما اهل بیت را مشاهده می کند که باز داشته می گردند، می گرید و می گوید:«خداوندا! شیعه ی علی ، خداوندا! شیعه ی علی.»

خداوند فرشته ای را به سوی آن حضرت می فرستد و می گوید:«ای محمد(صلی الله علیه و آله) چرا می گریی؟»

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می گوید:«چرا نگریم برای مردمی که از شیعیان برادرم علی بن ابیطالب (علیه السلام) هستند و می بینم به سوی دوزخیان برده شده و از درآمدن به کنار حوض من ممنوع می گردند؟!»

پس خداوند متعال می فرماید:«ای محمد، من آنان را به تو بخشیدم و به خاطر تو از گناهانشان در گذشتم و آنان را به تو و به آن عده از فرزندانت که دوست می داشتند ملحق نمودم و در دسته و گروه تو قرارشان دادم ، و در حوض تو واردشان ساختم و شفاعت تو را درباره ی آنان پذیرفتم و تو را بدین کرامت گرامی داشتم.»

آنگاه امام باقر علیه السلام فرمود:«پس در آن روز چه بسیارند مردان و زنان گریانی که چون این صحنه را می بینند ، فریاد می کنند:«وامحمدا! ای محمد به فریاد رس.»

پس در آن روز هیچ کس نیست که ما را دوست داشته و به ما مِهر می ورزیده جز اینکه در حزب ما و با ماست و در حوض ما وارد می شود؛ به این جهت است که در روایتی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:«ای مردم علی(علیه السلام) را دوست بدارید زیرا که گوشت او، گوشت من و خون او خون من است.

خداوند لعنت کند دسته ای از امّت مرا که پیمان مرا درباره ی او تباه ساختند و سفارش مرا درباره اش به فراموشی سپردند که آنان هیچ گونه بهره ای نزد خداوند ندارند.»

منبع:1001 داستان از زندگانی امام علی علیه السلام

مولف:محمدرضا رمزی اوحدی 

[ شنبه ٢۳ آبان ۱۳٩٤ ] [ ٧:٥٩ ‎ق.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************