عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

امام باقر علیه السلام فرمود:«چون روز قیامت شود خداوند تمام مردم از گذشتگان و آیندگان را عریان و پابرهنه در سرزمین واحدی گرد می آورد.

پس همه ی آنها در محشر بازداشت می شوند تا جایی که عرق فراوانی بریزند و به نفس نفس افتند...

سپس آواز دهنده ای از سوی عرش ندا دهد:"پیامبر امی کجاست؟"... رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم برخاسته و جلوی مردم می ایستد تا به حوضی که طول آن به فاصله ی میان ایله و صنعا است می رسد.

چون رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم کسانی از دوستان ما اهل بیت را مشاهده می کند که باز داشته می گردند، می گرید و می گوید:«خداوندا! شیعه ی علی ، خداوندا! شیعه ی علی.»

خداوند فرشته ای را به سوی آن حضرت می فرستد و می گوید:«ای محمد(صلی الله علیه و آله) چرا می گریی؟»

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می گوید:«چرا نگریم برای مردمی که از شیعیان برادرم علی بن ابیطالب (علیه السلام) هستند و می بینم به سوی دوزخیان برده شده و از درآمدن به کنار حوض من ممنوع می گردند؟!»

پس خداوند متعال می فرماید:«ای محمد، من آنان را به تو بخشیدم و به خاطر تو از گناهانشان در گذشتم و آنان را به تو و به آن عده از فرزندانت که دوست می داشتند ملحق نمودم و در دسته و گروه تو قرارشان دادم ، و در حوض تو واردشان ساختم و شفاعت تو را درباره ی آنان پذیرفتم و تو را بدین کرامت گرامی داشتم.»

آنگاه امام باقر علیه السلام فرمود:«پس در آن روز چه بسیارند مردان و زنان گریانی که چون این صحنه را می بینند ، فریاد می کنند:«وامحمدا! ای محمد به فریاد رس.»

پس در آن روز هیچ کس نیست که ما را دوست داشته و به ما مِهر می ورزیده جز اینکه در حزب ما و با ماست و در حوض ما وارد می شود؛ به این جهت است که در روایتی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:«ای مردم علی(علیه السلام) را دوست بدارید زیرا که گوشت او، گوشت من و خون او خون من است.

خداوند لعنت کند دسته ای از امّت مرا که پیمان مرا درباره ی او تباه ساختند و سفارش مرا درباره اش به فراموشی سپردند که آنان هیچ گونه بهره ای نزد خداوند ندارند.»

منبع:1001 داستان از زندگانی امام علی علیه السلام

مولف:محمدرضا رمزی اوحدی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت


تاريخ : شنبه ٢۳ آبان ۱۳٩٤ | ٧:٥٩ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.