عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

شهادت جانسوز سه ساله دختر امام حسین علیه السلام حضرت رقیه سلام الله علیها را به محضر آقا امام زمان علیه السلام و تمام شیعیان و محبان آن بزرگوار، تسلیت عرض می کنیم.

در کتاب بحرالغرائب، جلد دوم ، قریب به این مضمون می نویسد:

حارث که یکی از لشکریان یزید ملعون بود گفت:یزید دستور داد سه روز اهل بیت را پشت دروازه ی شام نگاه دارند تا چراغانی شهر شام کامل شود.

حارث می گوید:شب اول من به شکل خواب بودم، دیدم دختری کوچک بلند شد و نگاهی کرد. دید لشگر از خستگی راه خوابیده اند و کسی بیدار نیست ، اما فوراٌ از ترسش باز نشست و باز بلند شد و چند قدم آمد به طرف سر امام حسین (علیه السلام) که بر درختی نزدیک خرابه ، دم دروازه ی شام آویزان بود.

آری، به طرف آن درخت و سر مقدس آمد و از ترس برگشت ، تا چند مرتبه. آخرالامر زیر درخت ایستاد و به سر بابایش نگاه کرد و کلماتی فرمود و اشک ریخت.

سپس دیدم سر مقدّس امام حسین(علیه السلام) پایین آمد و در مقابل نازدانه قرار گرفت و رقیه (سلام الله علیها) گفت:«السلام علیک یا ابتاه وامصیبتاه بعد فراقک واغربتاه بعد شهادتک.»

بعد دیدم سر مقدس با زبان فصیح فرمود:«ای دخترم، مصیبت تو و زجر و تازیانه و روی خار مغیلان دویدن تو تمام شد، و اسیریت به پایان رسید. ای نور دیده ، چند شب دیگر به نزد ما خواهی آمد آن چه بر شما وارد شده صبر کن که جزا و مزد او شفاعت را در بر دارد.»

حارث می گوید: من خانه ام نزدیک خرابه ی شام بود، از این که حضرت به او فرموده بود نزد ما خواهی آمد منتظر بودم کی از دنیا می رود، تا یک شب شنیدم صدای ناله و فریاد از میان خرابه بلند است،پرسیدم:«چه خبر است؟»

گفتند:«حضرت رقیه(سلام الله علیها) از دنیا رفته است.»

**************************

بی قراری حضرت ام کلثوم سلام الله علیها

در شب دفن آن دختر مظلومه ی اهل بیت، جناب ام کلثوم را دیدند که قرار و آرام ندارد و با ناله و ندبه به دور خرابه می گردد و هرچه تسلّی می دهند، آرام نمی یابد.

از علت این بی قراری پرسیدند، گفت:«شب گذشته این مظلومه در آغوش من بود چون بیدار شدم دیدم که به شدت گریه می کند و آرام نمی گیرد، از سببش پرسیدم . گفت:"عمه جان، آیا در این شهر مانند من کسی یتیم و اسیر و دربه در می باشد؟ عمه جان، مگر اینها ما را مسلمان نمی دانند ، به چه جهت آب و نان را از ما مضایقه می نمایند و طعام به ما یتیمان نمی دهند؟!"

این مصیبت مرا به گریه آورده و طاقت خوابیدن ندارم.»

منبع:ستاره های خونین«6» - حضرت رقیه خاتون

مولف:محمدحسین رفوگران

امور فرهنگی مجتمع فاطمیه اصفهان


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٤ | ٩:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.