شیخ صدوق (ره) در کمال الدین از ابوالجارود نقل می کند که گفت:

امام محمد باقر علیه السلام به من فرمود:«ای ابوالجارود! موقعی که اوضاع روزگار دگرگون شود و مردم بگویند: قائم آل محمد مرده یا هلاک شده، یا بگویند به کدام بیابان رفته است، و آنها که خواستار نابودی او می باشند بگویند:کسی که استخوان هایش پوسیده چگونه ظهور می کند؟! ، شما به ظهور وی امیدوار باشید، و چون بشنوید که ظهور نموده به سوی وی بشتابید ولو با خزیدن از روی برف باشد.»

******************************

نیز کمال الدین از ابوحمزه ثمالی از حضرت امام محمد باقر علیه السلام روایت می کند که گفت:

از آن حضرت شنیدم فرمود:«نزدیک ترین و داناترین و مهربان ترین مردم به خداوند متعال ، محمد و ائمه صلوات الله علیهم اجمعین هستند. پس از هر راهی که آنها می روند شما هم بروید و از هرکس کناره گرفتند شما نیز کناره بگیرید. مقصودم از ائمه ، امام حسین علیه السلام و فرزندان اوست. زیرا حق در خاندان آنهاست و جانشینان حقیقی پیغمبر آنها می باشد و امامان از آنها خواهند بود.

پس هرجا آنها را ببینید پیروی کنید. اگر روزی هیچ کس از اولاد امام حسین علیه السلام را نبینید، از خداوند روشنائی کسب کنید و به طریقه ای که عمل می کنید( مذهب تشیع توجه نموده از آن پیروی نمائید و هرکه از (طایفه ی شیعه) را دوست داشتید، دوست بگیرید و هر آن کس را که دشمن می دارید ، با چشم دشمنی نگاه کنید که به زودی فرج امام زمان علیه السلام فرا می رسد.»

منبع:مهدی موعود، ترجمه جلد سیزدهم بحارالانوار

مولف:علامه محمد باقر مجلسی

مترجم:علی دوانی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : دوشنبه ۱٤ دی ۱۳٩٤ | ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.