عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

شیخ صدوق (ره) در کمال الدین از ابوالجارود نقل می کند که گفت:

امام محمد باقر علیه السلام به من فرمود:«ای ابوالجارود! موقعی که اوضاع روزگار دگرگون شود و مردم بگویند: قائم آل محمد مرده یا هلاک شده، یا بگویند به کدام بیابان رفته است، و آنها که خواستار نابودی او می باشند بگویند:کسی که استخوان هایش پوسیده چگونه ظهور می کند؟! ، شما به ظهور وی امیدوار باشید، و چون بشنوید که ظهور نموده به سوی وی بشتابید ولو با خزیدن از روی برف باشد.»

******************************

نیز کمال الدین از ابوحمزه ثمالی از حضرت امام محمد باقر علیه السلام روایت می کند که گفت:

از آن حضرت شنیدم فرمود:«نزدیک ترین و داناترین و مهربان ترین مردم به خداوند متعال ، محمد و ائمه صلوات الله علیهم اجمعین هستند. پس از هر راهی که آنها می روند شما هم بروید و از هرکس کناره گرفتند شما نیز کناره بگیرید. مقصودم از ائمه ، امام حسین علیه السلام و فرزندان اوست. زیرا حق در خاندان آنهاست و جانشینان حقیقی پیغمبر آنها می باشد و امامان از آنها خواهند بود.

پس هرجا آنها را ببینید پیروی کنید. اگر روزی هیچ کس از اولاد امام حسین علیه السلام را نبینید، از خداوند روشنائی کسب کنید و به طریقه ای که عمل می کنید( مذهب تشیع توجه نموده از آن پیروی نمائید و هرکه از (طایفه ی شیعه) را دوست داشتید، دوست بگیرید و هر آن کس را که دشمن می دارید ، با چشم دشمنی نگاه کنید که به زودی فرج امام زمان علیه السلام فرا می رسد.»

منبع:مهدی موعود، ترجمه جلد سیزدهم بحارالانوار

مولف:علامه محمد باقر مجلسی

مترجم:علی دوانی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : دوشنبه ۱٤ دی ۱۳٩٤ | ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.