عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

پاسخ:

مسلّم است که امام مهدی علیه السلام نیز مانند پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلم نخست اعلان دعوت عمومی می کند و در آغاز ظهورش ، مردم را از پیام انقلاب خود آگاه می سازد و اتمام حجّت می کند.

در این میان عدّه ای دعوتش را می پذیرند و راه سعادت پیش می گیرند و عده ای به مخالفت برمی خیزند که امام مهدی (عجل الله فرجه) در برابر اینها قیام مسلحانه می کند.

چنانکه امام جواد علیه السلام فرموده است:«وقتی 313 نفر یاران خاص حضرت قائم علیه السلام به خدمتش در مکه رسیدند، حضرت دعوتش را به جهانیان آشکار می سازد و وقتی که این تعداد به ده هزار نفر رسید، به اذن خدا قیام مسلحانه می کند و خروج می نماید.»1

و اما درباره ی قسمت دوم پرسش باید گفت که ظاهرا مقصود از خروج با شمشیر ماموریت به جهاد، و توسل به اسلحه برای اعلای کلمه ی حق است، و اینکه با هیچ یک از کفار به مصالحه نمی نشیند.

زیرا شمشیر همیشه کنایه از قدرت و نیروی نظامی بوده و هست، همان گونه که (قلم) کنایه از علم و فرهنگ است. و نیز از قدیم معروف بوده که کشور با دو چیز اداره می شود:قلم و شمشیر.

پس منظور از قیام با شمشیر، همان اتکای بر قدرت است ، تا مردم نپندارند که این مصلح بزرگ به شکل یک معلم یا یک واعظ عمل می کند ، بلکه او یک رهبر مقتدر الهی است که امان را از ستمگران و منافقان می گیرد.

1.بحارالانوار علامه مجلسی ج52ص 283

[ چهارشنبه ۱٦ دی ۱۳٩٤ ] [ ٤:٢۸ ‎ب.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************