عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

ابان از سلیم نقل می کند: حدیثی از سلمان و اباذر و مقداد شنیدم و از علی بن ابیطالب علیه السلام درباره ی آن سوال کردم، حضرت علی علیه السلام فرمودند:«آنها راست گفته اند.»

حدیث این است:

حضرت علی علیه السلام نزد رسول خدا صلّی الله علیه و آله رسید در حالی که عایشه پشت سر رسول خدا صلّی الله علیه و آله نشسته بود و خانه از جمعیت پر بود و در میان آنان پنج نفر اصحاب سقیفه و پنج نفر اصحاب شورا حضور داشتند، آن گاه امیرالمومنین علی علیه السلام جایی پیدا نکرد. در همان حال رسول خدا صلّی الله علیه و آله به ایشان اشاره کردند که اینجا بنشین (پشت سر حضرت) ، عایشه نیز پشت سر رسول خدا صلّی الله علیه و آله نشسته بود و عبا بر سر داشت.

پس حضرت علی علیه السلام آمد و بین رسول خدا صلّی الله علیه و آله و عایشه نشست. آن گاه عایشه عصبانی شد و گفت:«برای نشستن جایی غیر از دامن من پیدا نکردی؟»

رسول خدا صلّی الله علیه و آله غضبناک شدند و به عایشه فرمودند:«ای حمیرا (عایشه)! مرا در مورد برادرم علی (علیه السلام) اذیت مکن. او امیرالمومنین و آقای مسلمانان و در روز قیامت صاحب غرالمحجلین است. خداوند او را روی پل صراط قرار می دهد ، (در روایت دیگر آمده است: خداوند او را در روز قیامت روی پل صراط می نشاند) و آتش را تقسیم می کند، آن گاه دوستان علی علیه السلام را وارد بهشت و دشمنان او را وارد آتش می کند.»

منبع:اسرار آل محمد صلّی الله علیه و آله ص 253

مولف:سلیم بن قیس هلالی

مترجم:مهدی صباغی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : شنبه ۱ اسفند ۱۳٩٤ | ٤:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.