عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

شیخ صدوق در کتاب امالی با چند واسطه از پیغمبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم در خصوص ظلم به اهل بیت روایت می کند که فرمود:

«فاطمه دختر من سرور زنان اولین و آخرین اهل جهان است. فاطمه ی زهراء پاره ی تن ، نور چشم من، میوه ی قلب من، روح من بین دو پهلوی من است.زهراء حوریه ایست که به شکل انسان در آمده است. هنگامی که حضرت فاطمه سلام الله علیها در مقابل پروردگار خود در میان محراب عبادت می ایستد نور او برای ملائکه ی آسمان، نظیر نور ستارگان از برای اهل زمین می درخشد.

خدای رئوف به ملائکه ی خود می فرماید:«ای ملائکه ی من! به فاطمه که بزرگترین بندگان من است نظر کنید چگونه در مقابل من قرار گرفته است. اعضاء و جوارح او از خوف من می لرزد.

حضرت فاطمه سلام الله علیها با توجه قلبی مشغول عبادت من شده است. من شما را شاهد می گیرم که شیعیان وی را از آتش در امان می گذارم.»

سپس پیامبر خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمود:«هرگاه به زهرایم می نگرم به یاد آن ستم هایی می آیم که بعد از من در حق او خواهد شد. گویا می بینم که ذلت داخل خانه ی وی شده، احترامش از دست رفته، حقّش را غصب نموده، از دریافت ارث خود ممنوع شده، پهلوی او شکسته و جنینش سقط شده است و فریاد می زند یا محمّدا! ولی کسی به دادش نمی رسد ، استغاثه می کند ولی کسی به فریادش نخواهد رسید. لذا بعد از من دائماً محزون ، غصه دار، گریان بوده و گاهی یادآور می شود که وحی از خانه اش قطع شده، گاهی مفارقت مرا به خاطر خواهد آورد، هرگاه شب شود برای اینکه صدای تلاوت قرآن مرا در نماز شب نمی شنود دچار وحشت خواهد شد. سپس خویشتن را بعد از آنکه در ایام حیات پدر، عزیزترین افراد بود، ذلیل خواهد دید.

در همین موقع است که خدای رئوف ملائکه را مونس حضرت فاطمه سلام الله علیها قرار می دهد. ملائکه فاطمه را به همان ندایی، ندا می کنند که حضرت مریم را ندا کردند و به ایشان می گویند:«ای فاطمه! {خداوند تو را برگزیده و پاک ساخته و بر تمام زنان جهان برتری داده است.} ای فاطمه! {برای پروردگار خود خضوع کن و سجده به جا آور و با رکوع کنندگان رکوع کن.}

سپس درد و مرض بر او غلبه خواهد کرد.

آنگاه خدای سبحان حضرت مریم سلام الله علیها را می فرستد تا پرستار و مونس حضرت فاطمه ی اطهر سلام الله علیها باشد.

در همین موقع است که حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها عرض می کند:«پروردگارا! من از زندگی سیر شده و از مردم دنیا بیزارم ، مرا به پدرم ملحق نما.»

خدای توانا او را به من ملحق می نماید، او اولین کسی ست از اهل بیتم، که به من ملحق خواهد شد. فاطمه ی زهرا سلام الله علیها در حالی که محزون، غصه دار، مغموم، با حقّ غصب شده و شهیده شده باشد بر من وارد خواهد شد. من در آن موقع می گویم:«بارخدایا! هرکسی را که به فاطمه ظلم کرده باشد لعنت کن! آن کسی که حق زهراء را غصب نموده باشد عِقاب و عذاب کن! آن کسی که فاطمه را ذلیل کرده باشد، ذلیل کن! آن کسی که ضربه به پهلوی فاطمه زد تا فرزند خود را سقط نمود، در دوزخ جاودانی کن!»

ملائکه در این هنگام می گویند:«آمین!»

منبع:زندگانی حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها (ترجمه ی جلد43 بحارالانوار)

مولف:علامه محمدباقر مجلسی

به اهتمام: امور فرهنگی مجتمع فاطمیه اصفهان

تحقیق و ویرایش:سید محمد قائم فرد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : سه‌شنبه ٤ اسفند ۱۳٩٤ | ٧:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.