عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

شیخ صدوق در کتاب امالی با چند واسطه از امام محمد باقر علیه السلام از جابر بن عبدالله انصاری از پیغمبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم روایت می کند که فرمود:

«موقعی که روز قیامت فرا می رسد دخترم فاطمه سلام الله علیها در حالی می آید که بر یکی از ناقه های بهشتی سوار است و از دو پهلوی آن ناقه، حریرهای بهشتی آویزان،مهار آن از مروارید تَر، پاهایش از زمرّد سبز، دُم آن از مشک ناب، دیدگانش از دُرّ و یاقوت سرخ خواهد بود. قبّه ای از نور بر پشت آن ناقه نصب شده که اندرون آن از بیرون آشکار، وسط آن حاوی عفو پروردگار و بیرون آن رحمت خدای رحیم است.

حضرت فاطمه سلام الله علیها تاجی از نور بر سر دارد که دارای هفتاد پایه و هر پایه ای از آن به وسیله ی یک مروارید و یاقوت آراسته، نظیر یک ستاره ای درخشان خواهد بود.

در طرف راست و چپ حضرت فاطمه سلام الله علیها هفتاد هزار ملک خواهد بود. جبرئیل در آن موقع مهار ناقه ی حضرت فاطمه سلام الله علیها را گرفته و با صدای بلند خواهد گفت:«چشمان خود را ببندید تا فاطمه دختر حضرت محمد صلّی الله علیه و آله و سلّم عبور نماید.»

در آن روز هیچ پیغمبر و رسول و صدّیق و شهیدی نیست مگر اینکه دیدگان خویشتن را می بندد تا اینکه حضرت زهراء سلام الله علیها از صحرای محشر عبور نماید.

هنگامی که آن معظمه به زیر عرش پروردگار می رسد از آن ناقه فرود می آید و عرض می کند:«ای پروردگارمن! مابین من و آن افرادی که در حقّ من ظلم نمودند و فرزندان مرا شهید کرده اند قضاوت کن.»

آنگاه از طرف خدای رئوف ندا می رسد:«ای حبیبه و فرزند رسول من از من بخواه تا به تو عطا نمایم. شفاعت کن تا من بپذیرم. به عزت و جلال خودم که امروز ظلم و ستم هیچ ستمگری از نظر من محو نخواهد شد.»

در همین موقع است که حضرت زهراء سلام الله علیها می گوید:«بارخدایا! فرزندان، شیعیان، دوستان، دوستانِ دوستانِ فرزندانِ مرا به من ببخش!»

آنگاه از طرف پروردگار جهان منادی ندا می کند:«فرزندان، شیعیان، دوستان و دوستِ دوستان ذریّه ی فاطمه کجایند؟»

ایشان عموماً در حالی که ملائکه ی رحمت پروردگار آنان را احاطه کرده باشند می آیند.

سپس فاطمه ی اطهر سلام الله علیها جلو می رود تا ایشان را داخل بهشت می نماید.

منبع:زندگانی حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها (ترجمه ی جلد43 بحارالانوار)

مولف:علامه محمدباقر مجلسی

به اهتمام: امور فرهنگی مجتمع فاطمیه اصفهان

تحقیق و ویرایش:سید محمد قائم فرد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت , احادیث و روایات معصومین


تاريخ : پنجشنبه ٦ اسفند ۱۳٩٤ | ۳:٢۸ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.