عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

شیخ صدوق در کتاب «تصحیح الاعتقادات» خود در مورد اعتقاد بر صراط گوید:

عقیده ی ما بر صراط این است که آن حق است و آن پلی است بر روی جهنم و همه ی انسان ها باید از آن عبور نمایند. خداوند متعال می فرماید:«و هیچ کس از شما نیست مگر اینکه در آن (جهنّم) وارد می شود ؛ (این حکم) حتمی است که برای پروردگارت پایان یافته است.»سوره مریم/آیه 71

در اخبار معصومین علیهم السلام نیز اعتقاد به صراط از جمله صفات شیعیان شمرده شده است:

شیخ صدوق؛ در کتاب «صفات الشیعه» به اسناد از فضل بن شاذان از امام رضا علیه السلام روایت می کند که حضرت فرمود:«هرکس اقرار به رجعت و بازگشت مجدد به این جهان داشته باشد، و به معراج رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سوال در قبر و حوض کوثر و شفاعت و خلقت بهشت و دوزخ و صراط و میزان و برانگیختن و پاداش و حساب ایمان داشته باشد، او مومن حقیقی است و از شیعیان ما اهل بیت می باشد.»

ابان بن عثمان گوید:«مردی نزد امام صادق علیه السلام آمد و عرض کرد:«پدر و مادرم فدایت، مرا اندرزی ده.»

امام علیه السلام فرمود:«اگر خداوند تبارک و تعالی روزیِ آفریدگان را به عهده گرفته است، پس اهتمام (و زیاده خواهی) تو برای چیست؟ اگر روزیِ آفریدگان تقسیم شده است، پس زیاده خواهی تو از برای چیست؟ اگر حسابرسی خدا حقیقت دارد ، پس گرد آوردن و انباشتن مال از چه روست؟ اگر پاداش دادن از خداست پس تنبلی و سسستی چرا؟ و اگر عوض دادن خداوند حق است پس بخل چرا؟ اگر کیفر دوزخ وجود دارد، پس گناه و نافرمانی از چه روست؟ اگر مرگ حقیقت دارد ، پس شادمانی از چه روست؟ اگر شیطان دشمن است پس غفلت برای چیست؟ اگر هر کرداری به پیشگاه پروردگار عرضه می شود و هر کاری بر او نمایان است، پس نیرنگ و فریب از چه روست؟ اگر گذر از پل صراط حقیقت دارد، پس خودبزرگ بینی از چه روست؟ اگر هر چیزی بر پایه ی قضا و قدر الهی است ، پس اندوه از چه روست؟ و اگر دنیا فنا پذیر است ، پس اعتماد بر آن از چه روست؟»

منبع:پل صراط ص 30 الی 32

مولف:علیرضا زکی زاده رنانی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت


تاريخ : شنبه ۸ اسفند ۱۳٩٤ | ٤:۳٤ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.