عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

در کتاب کافی با چند واسطه از حضرت امام حسین علیه السلام روایت می کند که فرمود:«موقعی که فاطمه ی زهرا سلام الله علیها به شهادت رسید، حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام آن حضرت را مخفیانه به خاک سپرد و موضع قبر مقدسش را محو نمود.

آنگاه برخاست و متوجه قبر مبارک پیغمبر صلّی الله علیه و آله و سلّم شد و فرمود:«یا رسول الله! سلام من و سلام دخترت فاطمه بر تو باد، همان دخترت که به زیارت تو آمده و در بقعه ی تو خوابیده و خدا خواست تا به سرعت به تو ملحق شود.

یا رسول الله! از فراق دختر برگزیده ی تو صبر و شکیبایی من قلیل و اندک شده، قدرت من از دوری بزرگترین زنان یعنی فاطمه ی اطهر ضعیف گردید، ولی برای مفارقت تو، تأسّی نمودن، موجب تسلیت من خواهد شد.

من تو را به دست خود به خاک سپردم، در صورتی که جان مقدس تو در گلو و سینه ی من بود. آری آنچه که در قرآن است می پذیرم و می گویم:«انّا لله و انّا الیه راجعون» یا رسول الله! آن امانتی را که به من دادی پس گرفته شد! سپرده باز گرفته شد! فاطمه ی زهرا سلام الله علیها را بردی، یا رسول الله چقدر این آسمان سبز و زمین غبار آلود در نظر من تیره و تار است ، غم و اندوه من همیشگی گردید! شب من با بی خوابی می گذرد! این غم از قلب من خارج نمی شود تا آن موقعی که خدا مرا در آن خانه ای که تو در آن هستی وارد نماید! در دلم دردیست که آن را جریحه دار می کند همّ و غمیست تحریک کننده! چه زود بود که بین ما جدایی افتاد!!من درد دل خود را برای خدا می گویم.

دخترت به زودی تو را از اینکه امّت تو متحد شدند و حقّ او را پایمال نمودند آگاه خواهد کرد! جریان را از فاطمه ات جویا شو و شرح حال را از وی بخواه! چه غم و غصه هایی که در دل او جایگزین شدند! نمی توانست برای کسی درد دل کند. وی همه ی آنها را برای تو خواهد گفت. خدا که بهترین حکم کنندگان است ، حکم خواهد کرد. سلام من بر شما باد، سلامی که به منزله ی وداع من باشد، نه آن سلامی که شما را ترک نمایم، اگر بازگردم از ملالت و خستگی نیست و اگر نزد قبر تو اقامت گزینم به علّت بدگمانی نیست که خدا به صابرین وعده ی ثواب داده است.

صبر و شکیبایی مبارک تر و نیکوتر است. اگر برای غلبه ی افرادی که بر او مستولی شدند، نبود بر خود لازم می دانستم که نزد قبر تو اقامت گزینم و معتکف گردم و برای این مصیبت بزرگ، نظیر زن جوان مُرده ناله و فریاد می کردم. خدا می بیند که دختر تو مخفیانه دفن می شود! حقّ وی غصب شد! از گرفتن ارث ممنوع گردید! در صورتی که از زمان تو تا به حال چندان مدتی نگذشته و ذکر تو متروک نشده است!

یا رسول الله! من به خدا شکایت می کنم و پیمودن راهی که تو رفتی برای من بهترین تسلیت است.

یا رسول الله! صلوات خدا بر تو و سلام و خشنودی خدا بر فاطمه ی اطهر باد.»

 

منبع:زندگانی حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها (ترجمه ی جلد43 بحارالانوار)

مولف:علامه محمدباقر مجلسی

به اهتمام: امور فرهنگی مجتمع فاطمیه اصفهان

تحقیق و ویرایش:سید محمد قائم فرد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : دوشنبه ۱٠ اسفند ۱۳٩٤ | ٥:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.