نیز در کتاب ارشاد از علی بن عقبه و او از پدرش نقل کرده که گفت:

موقعی که قائم علیه السلام قیام نمود به عدالت حکم می کند و در روزگار او ظلم و ستم از میان می رود و راه ها امن می شود، و زمین برکت های خود را بیرون می دهد و هر حقی به صاحب حق داده می شود. و پیروان هیچ دینی نمی ماند مگر اینکه اظهار مسلمانی می کنند و با ایمان شناخته می شوند. نشنیده ای که خداوند می فرماید:{هرکس در آسمان و زمین است از روی میل و اکراه تسلیم او می شوند و به سوی او بازگشت می کنند...}

قرآن و مساجد در زمان مهدی علیه السلام

و نیز در کتاب زبور از ابوبصیر از حضرت صادق علیه السلام در حدیثی طولانی روایت نموده که فرمود:«هنگامی که قائم ما قیام کرد چهار مسجد را در کوفه منهدم می کند و هیچ مسجد مشرفی را نمی گذارد جز اینکه کنگره و اشراف آن را خراب می کند و به حال ساده و بدون اشراف می گذارد. شاهراه ها را توسعه می دهد. هر گوشه ای از خانه ها که واقع در راه عمومی است خورد می کند، و ناودان ها که مشرف به راه مردم است برمی دارد. هر بدعتی را برطرف می سازد و هر سنّتی را باقی می گذارد و قسطنطنیه و چین و کوه های گیلان (دیلم) را فتح می کند...»

همچنین در کتاب مذکور از جابر جعفی از امام محمد باقر علیه السلام نقل کرده که فرمود:«هرگاه قائم آل محمد علیه السلام قیام کند خیمه هایی نصب می کند برای کسانی که قرآن را همان طور که نازل شده به مردم تعلیم دهند. در آن روز ، این مشکلترین کارهاست. زیرا آن قرآن به عکس قرآن فعلی جمع آوری شده است.»

در «دعوات» راوندی نقل کرده که حضرت صادق علیه السلام به مفضل بن عمر فرمود:«هر وقت قائم ما ظهور کند مانند پیغمبر صلّی الله علیه و آله زندگی می کند و به روش امیرالمومنین علیه السلام رفتار می نماید.»

منبع:مهدی موعود- ترجمه جلد سیزدهم بحارالانوار

مولف:علامه محمد باقر مجلسی

مترجم:علی دوانی

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین , ظهور حضرت مهدی عج


تاريخ : چهارشنبه ۱٢ اسفند ۱۳٩٤ | ٤:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.