عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

نیز در کتاب ارشاد از علی بن عقبه و او از پدرش نقل کرده که گفت:

موقعی که قائم علیه السلام قیام نمود به عدالت حکم می کند و در روزگار او ظلم و ستم از میان می رود و راه ها امن می شود، و زمین برکت های خود را بیرون می دهد و هر حقی به صاحب حق داده می شود. و پیروان هیچ دینی نمی ماند مگر اینکه اظهار مسلمانی می کنند و با ایمان شناخته می شوند. نشنیده ای که خداوند می فرماید:{هرکس در آسمان و زمین است از روی میل و اکراه تسلیم او می شوند و به سوی او بازگشت می کنند...}

قرآن و مساجد در زمان مهدی علیه السلام

و نیز در کتاب زبور از ابوبصیر از حضرت صادق علیه السلام در حدیثی طولانی روایت نموده که فرمود:«هنگامی که قائم ما قیام کرد چهار مسجد را در کوفه منهدم می کند و هیچ مسجد مشرفی را نمی گذارد جز اینکه کنگره و اشراف آن را خراب می کند و به حال ساده و بدون اشراف می گذارد. شاهراه ها را توسعه می دهد. هر گوشه ای از خانه ها که واقع در راه عمومی است خورد می کند، و ناودان ها که مشرف به راه مردم است برمی دارد. هر بدعتی را برطرف می سازد و هر سنّتی را باقی می گذارد و قسطنطنیه و چین و کوه های گیلان (دیلم) را فتح می کند...»

همچنین در کتاب مذکور از جابر جعفی از امام محمد باقر علیه السلام نقل کرده که فرمود:«هرگاه قائم آل محمد علیه السلام قیام کند خیمه هایی نصب می کند برای کسانی که قرآن را همان طور که نازل شده به مردم تعلیم دهند. در آن روز ، این مشکلترین کارهاست. زیرا آن قرآن به عکس قرآن فعلی جمع آوری شده است.»

در «دعوات» راوندی نقل کرده که حضرت صادق علیه السلام به مفضل بن عمر فرمود:«هر وقت قائم ما ظهور کند مانند پیغمبر صلّی الله علیه و آله زندگی می کند و به روش امیرالمومنین علیه السلام رفتار می نماید.»

منبع:مهدی موعود- ترجمه جلد سیزدهم بحارالانوار

مولف:علامه محمد باقر مجلسی

مترجم:علی دوانی

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین , ظهور حضرت مهدی عج


تاريخ : چهارشنبه ۱٢ اسفند ۱۳٩٤ | ٤:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.