عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

جناب عبدالله بن ابی یعفور , از یاران صدیق امام جعفر صادق سلام الله علیه بود ……او بدان رتبه عالی در نزد امام زمان خود رسید , که در هنگام وفاتش امام صادق علیه السلام در رثایش به مفضل بن عمر چنین نوشتند و اینگونه از او به احترام یاد نمودند:

 

" او دیده از جهان فروبست -که صلوات خدایش بر او باد -در حالیکه افعالش پسندیده , سعیش مشکور , گناهانش بخشوده و به واسطه رضایت خدا و رسول و امامش غرقه در رحمت بود . سوگند به نسبت فرزندی من به پیامبر خدا , که در زمان ما فرمانبردارتر از او نسبت به خدا و رسول و امامش یافت نمیشد و همواره بر این شیوه بود تا خدا او را به رحمت خود گرفت و به سوی بهشت روانه اش کرد و او را در میان منزل پیامبر خدا و علی مرتضی علیهما السلام جای داد و با آنان همنشین نمود….…"

 

 

..حال نمونه ای از فرمانبرداری و سرسپردگی او به آستان حجت خدا سلام الله علیه... ، او خطاب به امام صادق علیه السلام اینگونه شدت تسلیم خود را بیان میدارد:

«یابن رسول الله ! اگر شما اناری را به دو نیم کنید و نیم آن را حلال و نیم دیگر را حرام شمارید , من نیز نیم اول را حلال و نیم دیگر را حرام خواهم دانست .»

 

در اینجا امام صادق علیه السلام , از شدت تسلیم شیعه خود به وجد می آیند و زبان به تحسین او گشوده , میفرمایند:

 

«عبدَ اللّهِ ، رَحِمَکَ اللّه .»

(ای عبدالله ! خدا رحمتت کند .)

 

اختیار معرفة الرجال ، ج٢ ، ص ۵١٨

[ جمعه ٢۸ اسفند ۱۳٩٤ ] [ ۸:٠۸ ‎ب.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************