عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان
▪️▪️▪️▪️▪️⛅️🌤☀️

سوره لیل آیات1⃣ و 2⃣:

🏮وَالَّیلِ إذا یَغشی * والنَّهارِ إذا تَجَلّی.

🏮سوگند به شب آنگاه که همه جا را در پردهء سیاهی بپوشاند * و سوگند به روز هنگامی که جهان را روشن سازد.

➖➖➖🔰🔰

راوی می گوید:از امام باقرالعلوم علیه السلام دربارهء "وَالّّیلِ إذا یَغشی" پرسیدم , فرمودند:

❇️ اللَّیلُ فی هذا المَوْضِعِ الثّانی یَغشی أمیرالمؤمِنینَ فی دَولَتِهِ الّتی جَرَت لَهُ عَلَیهِ وَ امیرالمؤمِنین یَصبِرُ فی دَولَتِهِم حَتّی تَنقَضی ، قالَ : "وَالنَّهارِ إذا تَجَلّی" ، قالَ : النَّهارُ هُوَ القائِمُ مِنّا اهلَ البَیتِ إذا قامَ غَلَبَتْ دَولَتُهُ الباطِلَ وَ القُرآنُ ضُرِبَ فیهِ الأمثالُ لِلنّاسِ وَ خاطَبَ نَبیُّهُ وَ نَحنُ فَلَیسَ یَعلَمُهُ غَیرُنا.
➖➖➖⚜
✴️ شب , در اینجا دومی است (عمر بن الخطاب) که پردهء سیاهش را در دولتش که برایش فراهم آمد ، بر امیرالمؤمنین قرار داد ؛ امیرالمؤمنین (علیه السلام) در دولت آنها صبر می کند تا وقتیکه به پایان رسد ، فرمود:"و سوگند به روز هنگامی که جهان را روشن سازد" ؛ روز همان قائم (عجل الله فرجه) از ما اهل البیت است که هر گاه بپاخیزد دولت او بر دولت باطل غالب شود ؛ و در قرآن مَثَل هایی برای مردم آورده شده و خداوند آن را به پیغمبرش و ما خطاب فرموده ، که جز ما کسی آن را نمیداند.

➖➖➖🔰🔰

☑️ تفسیر قمی ۴۲۵/۲

🌹💢🌹
[ دوشنبه ٩ فروردین ۱۳٩٥ ] [ ٧:٢٤ ‎ق.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************