عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

میلاد با سعادت حضرت امام محمد تقی علیه السلام را به پیشگاه پدر بزرگوارش حضرت امام رضا  و آقا امام زمان علیهماالسلام و تمام شیعیان و محبان آن امام بزرگوار، تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

احادیث گهرباری از امام جواد علیه السلام

-امام جواد علیه السلام در پاسخ به سوال از مرگ فرمود:«همان خوابی است که هر شب به سراغ شما می آید، جز اینکه مدتش طولانی است و انسان از این خواب بیدار نمی شود مگر در روز رستاخیز. پس، مرده کسی است که در خواب خود انواع شادی های بی شمار و انواع ترس و وحشت هایی که قادر به شمارش آنها نیست می بیند. حال (بنگر) چگونه است حال آن که در خواب شاد است و آن که در آن دچار ترس و هراس است؟ این است مرگ ؛ پس خود را برای آن آماده سازید.»

معانی الاخبار 5/289

-«فضیلت ها چهارگونه اند:اول، حکمت که جانمایه ی آن اندیشه است. دوم، عفّت که جانمایه اش شهوت است. سوم، قدرت که جانمایه اش خشم است. چهارم، عدل که قوام آن در اعتدال قوای نفسانی است.»

کشف الغمّه :138/3

-«نیکوکاران به نیکی کردن نیازمندترند تا کسانی که به آن نیازمندند؛ زیرا پاداش و افتخار و نیکنامی اش از آنِ آنهاست. بنابراین، آدمی هر خوبی که کند، نخست به خود کرده است. پس، نباید به خاطر خوبی ای که به خود کرده، از دیگران سپاسگزاری بخواهد.»

کشف الغمّه 137/3

-«هرکه قبر عمه ام را در قم زیارت کند ، پاداشش بهشت باشد.»

بحارالانوار 3/265/102

-«نعمتی که سپاسگزاری نشود، مانند گناهی است که آمرزیده نشود.»

أعلام الدین ، ص309

-«توجه قلبی به خدا، رساتر است از زحمت دادن اعضاء و جوارح به عمل.»

بحارالانوار 364/78

-اسماعیل بن سهل گوید: خدمت امام جواد علیه السلام نوشتم، چیزی به من تعلیم فرما که اگر آن را بگویم در دنیا و آخرت با شما باشم.

حضرت به خط خود نوشت:«سوره ی (انا انزلناه) را زیاد بخوان و لب هایت به گفتن استغفار تَر باشد.» (یعنی آنقدر استغفار کنی که هیچ گاه لبت خشک نشود.)

ثواب الاعمال ص197

-مردی از امام جواد علیه السلام درخواست نصیحت کرد.

حضرت علیه السلام فرمود:«می پذیری؟»

گفت:«آری.»

فرمود:«صبر را بالش خود ساز، فقر را در آغوش بگیر، لذت ها را رها کن، با هوس مخالفت کن، و بدان که هرگز از دید خداوند بیرون نیستی، پس آنگاه ببین در چه حالتی هستی.»

تحف العقول ص 726

منبع:مجموعه احادیث ائمه معصومین علیهم السلام –نور

کاری از امید امیدی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین , تبریک عید


تاريخ : دوشنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٥ | ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.