عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

الف)امنیت راه ها و شهرها با ظهور آن حضرت:

در بحار به نقل از ارشاد القلوب دیلمی از حضرت ابوعبدالله صادق علیه السلام روایت کرده است که فرمود:«هرگاه حضرت قائم علیه السلام قیام کند، به عدالت حکم می کند و در زمان او ستمگری برچیده می شود و به وسیله ی آن حضرت امنیت در راه ها برقرار می گردد و زمین برکاتش را برمی آورد، و هر حقی به حقدار می رسد...»

در حدیث دیگری از آن حضرت درباره ی ظهور حضرت قائم علیه السلام آمده:«پیرزن ناتوان از مشرق به قصد سفر به مغرب بیرون رود هیچ کس او را خشمگین ننماید.»

و در خبر دیگری در (تأویل) آیه شریفه ((سیرو فیها لیالی و ایّاما آمنین.)) ؛ در این راه های نزدیک به هم، شبها و روزهایی با امنیت سیر کنید. آمده:«با قائم ما اهل بیت.»

ب)احیاء و زنده کردن دین خدا و اعلای کلمه ی الله:

در دعای ندبه می خوانیم (کجاست آن که نشانه ها و آثار دین و اهل دین را زنده کند؟)

و در حدیث قدسی آمده است:«و دینم را به وسیله ی او اجرا و بر همه ی برنامه ها چیره خواهم کرد.»

و نیز در تفسیر آیه ی((لیظهره علی الدین کلّه.)) (تا او را بر همه (مجموعه های) دین پیروز گرداند.) آمده است: با ظهور حضرت قائم علیه السلام این کار انجام خواهد شد.

و در بحار ضمن یک حدیث طولانی از پیغمبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم روایت شده که فرمود:«نهمین آنها قائم خاندان من و مهدی امّت من است و او در اندام و گفتار شبیه ترین مردم به من می باشد. البته بعد از غیبتی طولانی ظاهر خواهد شد و دین خدا را آشکار خواهد کرد و با کمک الهی تأئید و حمایت و به وسیله ی فرشتگان خداوند یاری خواهد شد. پس زمین را از عدل و داد پر کند چنانکه از ستم و بیداد پر شده باشد.»

نیز در بحار در حدیث مفصلی از حضرت ابوجعفر باقر علیه السلام آمده:« سپس به سوی کوفه باز خواهد گشت. آنگاه سیصد نفر را به تمامی جاها می فرستد ؛ بین شانه و سینه هایشان دست می کشد؛ پس در هیچ قضاوتی در نمی مانند و هیچ سرزمینی نماند مگر اینکه در آن بانگ شهادت به لااله الا الله وحده لا شریک له و ان محمد رسول الله بلند شود.»

منبع: مکیال المکارم

مولف:حاج میرزا محمد تقی موسوی اصفهانی

نرم افزار گل نرگس 

[ چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٥ ] [ ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************