عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

الف)امنیت راه ها و شهرها با ظهور آن حضرت:

در بحار به نقل از ارشاد القلوب دیلمی از حضرت ابوعبدالله صادق علیه السلام روایت کرده است که فرمود:«هرگاه حضرت قائم علیه السلام قیام کند، به عدالت حکم می کند و در زمان او ستمگری برچیده می شود و به وسیله ی آن حضرت امنیت در راه ها برقرار می گردد و زمین برکاتش را برمی آورد، و هر حقی به حقدار می رسد...»

در حدیث دیگری از آن حضرت درباره ی ظهور حضرت قائم علیه السلام آمده:«پیرزن ناتوان از مشرق به قصد سفر به مغرب بیرون رود هیچ کس او را خشمگین ننماید.»

و در خبر دیگری در (تأویل) آیه شریفه ((سیرو فیها لیالی و ایّاما آمنین.)) ؛ در این راه های نزدیک به هم، شبها و روزهایی با امنیت سیر کنید. آمده:«با قائم ما اهل بیت.»

ب)احیاء و زنده کردن دین خدا و اعلای کلمه ی الله:

در دعای ندبه می خوانیم (کجاست آن که نشانه ها و آثار دین و اهل دین را زنده کند؟)

و در حدیث قدسی آمده است:«و دینم را به وسیله ی او اجرا و بر همه ی برنامه ها چیره خواهم کرد.»

و نیز در تفسیر آیه ی((لیظهره علی الدین کلّه.)) (تا او را بر همه (مجموعه های) دین پیروز گرداند.) آمده است: با ظهور حضرت قائم علیه السلام این کار انجام خواهد شد.

و در بحار ضمن یک حدیث طولانی از پیغمبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم روایت شده که فرمود:«نهمین آنها قائم خاندان من و مهدی امّت من است و او در اندام و گفتار شبیه ترین مردم به من می باشد. البته بعد از غیبتی طولانی ظاهر خواهد شد و دین خدا را آشکار خواهد کرد و با کمک الهی تأئید و حمایت و به وسیله ی فرشتگان خداوند یاری خواهد شد. پس زمین را از عدل و داد پر کند چنانکه از ستم و بیداد پر شده باشد.»

نیز در بحار در حدیث مفصلی از حضرت ابوجعفر باقر علیه السلام آمده:« سپس به سوی کوفه باز خواهد گشت. آنگاه سیصد نفر را به تمامی جاها می فرستد ؛ بین شانه و سینه هایشان دست می کشد؛ پس در هیچ قضاوتی در نمی مانند و هیچ سرزمینی نماند مگر اینکه در آن بانگ شهادت به لااله الا الله وحده لا شریک له و ان محمد رسول الله بلند شود.»

منبع: مکیال المکارم

مولف:حاج میرزا محمد تقی موسوی اصفهانی

نرم افزار گل نرگس 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ظهور حضرت مهدی عج


تاريخ : چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٥ | ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.