دو مطلب درباره ی عزاداری برای امام حسین علیه السلام

به خاطر عزاداری برای امام حسین(ع), بلا از مردم تهران برداشته شد

حاج شیخ باقر ملبوبی رضوان الله تعالی علیه از جناب ثقه لحسایی نقل می کند که گفت: در خواب حضرت بی بی عالم زهرای مرضیه را دیدم پیراهنی از فرزندش به دست دارد و از ظلم امت شکایت می کند.

و نیز نقل می فرمود: در خواب دیدم خداوند متعال می خواهد بر ساکنان تهران عذاب نازل فرماید.در این هنگام آقا امام حسین علیه السلام عرضه داشت: خدایا آنان را ببخشای زیرا آنان برای من عزاداری می کنند.

شیر سنگی خون می گرید!

در ریاض الشهاده منقول است:

در شهری از بلاد روم سنگی است که صورت شیری را در آن کنده اند . هرسال روز عاشورا که می شود از چشم های آن شیر, خون جاری می گردد تا اینکه آن روز شب شود.

مردم آن شهر به قدری گریه و زاری می کنند که هرکه در آنجا حاضر شود و آن منظره را ببیند از خود بی خود می گردد.

منبع: داستانهای شگفت انگیز از عزاداری امام حسین(ع)

مولف: حیدر قنبری

/ 4 نظر / 4 بازدید
فرهاد

سلام خیلی ممنون از داستان های آموزنده شما، مختصر و مفید، انشاالله همیشه به حق امام حسین (ع) موفق باشید شمیم رحمت

نهال

فقط به همین خاطر ه که امام حسین برام یک معنویت خاصی داره، راستی امام حسین (ع) تشنه ی آب نبود تشنه ی لبیک بود، کوفیان اونزمان به نظرم خیلی بهتر هستند تا بعضی از آدمهای این عصر که پاش بیافته از شمر و یزید و ابن زیاد خونریز ترن، در این دوره و زمان ه آدم از دوستهای خودش هم ضربه می خوره، من از یکی از دوستام ضربه ی بدی خوردم، اما واگذارش کردم به خدا می دونی چرا، چون خدا قاضی منصفی هست..به نظرم میدونه من بی گناه هستم چون من خالصانه دست دوستی دادم به دوستم اما اون فقط یک دوست ظاهری بود، کاش آدمها حرمت دوستی هاشون ارزش بیشتری داشت که به خاطر چندتا حرف اینجوری عوض بشن و نقاب از رو صورتشون بیافته.

عاشقان مهدی

سلام دوست عزیز واقعا چه دردناک است ایشالله خدا قسمت کنه هممون یه زیارت کربلا بریم التماس دعا[گل]

امیر محمد

به نام خدا سلام فاطمه خانم. خدا قوت. بله ما در زیارت عاشورا میخوانیم که تمام اهل آسمان و زمین عزادار مولای غریبمان امام حسین علیه السلام هستن. خدا لعنتشون کنه که به امام حسین ظلم کردن. لعنت بر هر چی نامرده. یا علی[گل]