دیدار حضرت محمد(ص) در شب معراج از جهنم (بخش 6)

کیفر کسی که عملش را اصلاح نمی کند و از خداوند متعال نمی ترسد

 و مردی را دیدم که کَت بسته به درختی از آتش بسته شده و اطراف او را آتش فراگرفته بود و ملکی همراه او بود که میخ هایی به دست گرفته و بر دست ها و پاها و کف دو دستش می کوبید و هربار که میخ می کوبید به او ندا می داد که: این سزای کسی است که عملش را اصلاح نمی کند و از خدایش نمی ترسد.

کیفر کسی که حج به او واجب شده ولی به حج نمی رود

و مردی را دیدم که در آتش آویزان شده و ملکی همراه او بود که از چپ و راست او را می زد و سپس او را در آتش می انداخت در حالی که به او ندا می داد: این سزای کسی است که حج بر او واجب شده ولی به حج نمی رود.

کیفر کسی که ماه رمضان روزه نمی گیرد

و کسی را دیدم که به پشت خوابیده و دست هایش به پاهایش غل و زنجیر شده بود و آتش از نشیمنگاهش خارج و از دهانش وارد می شد و ملکی همراه او بود که به او ندا می داد: این سزای کسی است که ماه رمضان روزه نمی گیرد.

کیفر کسی که زکات را به صاحبانش نمی دهد

و مردی را دیدم که درختی از آتش در دست داشت و ماری همراه او بود که دست ها و پاهایش را می بلعید و ملکی به همراه او بود که به او ندا می داد: این سزای کسی است که زکات را به صاحبانش نمی دهد.

منبع: معراج حضرت محمد(ص) ص 43 و 44

مولف: علامه شیخ محمد ابوعزیزالخطی

/ 5 نظر / 4 بازدید
فرهاد

سلام خیلی ممنون از مطالب خوب و آموزنده شما که هم خلاصه و هم مفید ، انشاالله همیشه موفق باشید

فرهاد

سلام قالب وبلاگ را هم خیلی خوب کردید. تبریک می گم خانم جلالی راد

عاشقان مهدی

سلام عزیزم همیشه دعاکن خداهمه رابه راه راست هدایت کنه راستش نمیدونم برادرتون چکار میکنه ولی آرزوی مرگش نکن چون نفرین خیلی بده ودامن خوده آدم میگیره[گل][گل]

بی وفا

اگه آدم همیشه این عذابها را در جلوی چشمهایش مجسم کنه! دیگه مرتکب گناه و غفلت نمیشه! شخصی از یکی ار عرفا پرسید این راست است که شما گناه نمی کنید؟ عالم پاسخ داد که بنده حتی فکر گناه هم نمیکنم!!فرد تعجب کرده بود!! و پرسید چطور؟ عالم پاسخ داد ببخشید شما تا حالا به فکر خوردن مدفوع و ادرار خود شده اید!! فرد با تعجب گفت نه!!! عالم گفت گناه در نظر ما مثل این فکر هست!!! خدایا لیاقت انجام واجبات و ترک محرمات به ما بده! آمین یازهــــــــــــــرا