انواع بهشت های جهان آخرت

پیامبر اکرم (ص) فرمودند:«خداوند هشت بهشت دارد که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند، اولی: بهشت نعیم، دومی:خُلد، سومی:قرار، چهارمی:عدن، پنجمی:جنّة المأوی، ششم: فردوس: و آن یاقوت زرد است و بر کنگره های آن هزار پایه از یاقوت قرمز است که اندازه ی آن 500 سال راه است و بر هر پایه ای غرف و قصری است از لؤلؤ سفید و اندازه ی هر قصر یک روز اسب سوار راه است ،  بین هر دو قصر صحن ها و فضاهایی است ک اسبان زین کرده آماده اند و صاحبان آن سوار شوند و هرجا بخواهند می روند و اهل هر بهشتی، اهل بهشت دیگر را می بیند و اهل فردوس اهل بهشت غرف اعلی را می بینند. و اسم دو بهشت دیگر : دار السلام و دارالنور است.»

*****

حضرت علی علیه السلام فرمود:«بهشت دارای درجه هایی است که بر یکدیگر برتری دارد و دارای منازلی است که با هم تفاوت دارد ، نعمت های آن از بین نمی رود ، هرکه در آن جای گرفت دیگر بیرون نخواهد شد و پیر نمی شود و ساکنِ در آن فقیر نمی گردد.»

امام باقر علیه السلام می فرماید:«بدرستی که برای بهشت هشت در است»

«بر بالای درهای بهشت نوشته شده است: صدقه ده اجر دارد ، وام(قرض الحسنه) دادن هجده اجر[پاداش] دارد.»

منبع:بهشت و حوریان بهشتی

تهیه و تنظیم: واحد تحقیقاتی گل نرگس

/ 11 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جلیل

سلام علیکم اومدم تا ببینم لحظه عاشق شدنو به دلم اوفتاده بود صدا زدین آقا منو دل تنهامو اوردم با یه دنیا دلخوشی کمتر از آهو که نیستم میشه ضامنم بشی؟ اومدم همسایه های پاپرت رو دون بدم دلمو رو دست بگیرم تا بهت نشون بدم روبه روی گنبدت سجده کنم سلام بدم خسته نیستم اگه من از راه دوری اومدم... (میلاد هشتمین امام شیعیان علی بن موسی الرضا بر شما و خانواده محترمتان مبارک باد)

محب مولا

چه زیبا ایشالله هممون بهشتی میشیم خیلی مطلبه قشنگی بود[قلب][گل][گل]

ر.ن

سلام علیکم انشاالله خداوند در دنیا و آخرت بهشت روزیتان کند... بابت کامنت های زیباتونم ممنون ولی عشق علی دارم خدایا... خیلی زیبا بود...

کربلایی

ممنون نظر لطفتونه لطف ارباب و شهدا بوده انشاءالله روزی شما محتاجم به دعاتون گل من

سید مرتضی

سلام بزرگوار . ممنونم از حضورتون موفق باشید و التماس دعا...

کیارش

پیامبر اکرم (ص): بالترین درجه بهشت فردوس است هرگاه از خدا بهشت را میخواهید فردوس را طلب کنید[گل] ممنون بسیار زیبا بود. یا مهدی(عج)

مظلوم امیرالمومنین

اللهم ارزقنا منازل الشهدا و معایشة السعدا سلام یه مطلب نوشتم با عنوان"عقیده ی خلیفه ی دوم بنابر نقل علمای اهل سنت"رمز روییت:310310 ممنون میشم سر بزنید.

آوا

سلام چه احادیث قشنگی[گل]

فاطمه

ازسخن بهشت ندیدم خوش تر!(تحریف شده ی شعرازصدای سخن عشق عشق ندیدم خوش تر[زبان]) قشنگ بودگلم یامهدی[گل]