وضعیت یهود در نبرد آخرالزّمان

عبایه اسدی می گوید: امیرالمومنین علیه السلام تکیه داده بود و من بالای سر آن حضرت ایستاده بودم. در این هنگام شنیدم که فرمود:«من در آینده، در مصر منبری روشنی بخش بنیان خواهم نمود و دمشق را ویران خواهم کرد. یهود و نصاری را از سرزمین عرب بیرون خواهم راند و عرب را با این عصای خود –به طرف حق-سوق خواهم داد.»

عبایه می گوید من عرض کردم:«یا امیرالمومنین! گویی شما خبر می دهید که بعد از مُردن بار دیگر زنده می شوید و این کارها را انجام می دهید!»

فرمود:«هیهات ای عبایه! مقصود من از این سخنان، این گونه که تو خیال کردی نیست؛ مردی از دودمان من اینها را انجام خواهد داد.»

نویسنده ی کتاب«عقائدالامامیه» درباره ی قیام یهود در خاورمیانه و تشکیل دولتی به نام «اسرائیل» در سرزمین فلسطین، و بالاخره متلاشی شدن حکومت آنان با شرکت اعراب و مسلمین به کمک یکدیگر، و به ویژه ارتش نیرومندی که از طریق عراق برای سرکوبی یهود عازم فلسطین می شود ، در حدیث جامعی از امیر مومنان علیه السلام چنین نقل کرده است:«عرب ها سه بار با یهود می جنگند، و در مرحله ی چهارم که خداوند ثبات قدم و ایمان و صداقت آنها را دانست ، همای پیروزی بر سرشان سایه می افکند.»

بعد از آن فرمود:«به خدای بزرگ سوگند که یهودیان مانند گوسفند کشته می شوند تا جایی که حتی یک نفر هم در فلسطین باقی نخواهد ماند.»

منبع:آرماگدون (نبرد نهایی در آخرالزمان) ص 77

مولف:محمد لک علی آبادی

/ 0 نظر / 95 بازدید