اربعین حسینی تسلیت باد

فرا رسیدن ایام سوگواری اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را به پیشگاه حضرت مهدی علیه السلام و تمام شیعیان تسلیت عرض می نمائیم.

 

17- در کتاب سابق الذکر از صادق آل محمّد صلّى اللَّه علیه و آله روایت می کند که فرمود:

هر گاه امام حسین علیه السلام را زیارت می کنید زبان خود را جز از گفتن خیر نگاه دارید.

زیرا ملائکه شبانه روزى که حافظ مردم و موجودات هستند نزد آن ملائکه ‏اى که در حائر امام حسین علیه السلام می باشند می ایند و با آنان مصافحه می کنند. ولى ایشان از شدت گریه جوابشان را نمی گویند.

آنان در انتظار تکلم ایشان هستند تا زوال آفتاب و روشن شدن طلوع فجر.

سپس راجع به موضوعى از امر آسمان جویا می شوند. آنان ما بین زوال آفتاب و طلوع فجر سخن نمی گویند و از گریه و دعا خسته نمى ‏شوند و در آن دو وقت از یاران خود رو گردان نخواهند شد. زیرا هر وقت شما سخن بگوئید متوجه شما هستند.

گفتم: فدایت شوم چه چیزى است که در باره آن از ایشان جویا می شوند، کدام یک از آنان از دیگرى پرسش می کنند، آیا آن ملائکه‏ اى که حافظ بر- موجودات هستند سؤال می نمایند یا آنهائى که موکل به حائر امام حسین علیه السلام می باشند؟

فرمود: ملائکه حائر حسین علیه السلام از آنان پرسش می کنند. زیرا ملائکه حائر از حائر دور نمى ‏شوند. ولى ملائکه ‏اى که حافظ بر موجودات هستند نزول و صعود می نمایند.

گفتم: چه موضوعى را از او جویا می شوند؟

فرمود: هر گاه آنان عروج می کنند به اسماعیل که ملک هواء است بر می خورند و چه بسا مى ‏شود که: پیامبر خدا صلی الله علیه و آله، فاطمه، حسن، حسین علیهم السلام ، و امامانى را که گذشته ‏اند نزد اسماعیل مى ‏بینند. سپس آن بزرگواران از ملائکه راجع به موضوعاتى و از افرادى که از شما به زیارت امام حسین علیه السلام حاضر شده ‏اید جویا می شوند و می فرمایند: آنان را به دعاى خود بشارت دهید.

ملائکه حافظین می گویند: چگونه ما به ایشان بشارت دهیم در صورتى که آنان سخن ما را نمى ‏شنوند! می فرمایند: براى ایشان برکت بخواهید و دعاى خیر کنید. این بشارتى است که از طرف ما براى ایشان است. هنگامى که آنان بر می گردند زوار امام حسین علیه السلام را به وسیله بال‏ هاى خود محفوظ می دارند تا مکان شما را احساس نمایند و ما آنان را به خدائى مى‏ سپاریم که امانت‏ هاى او ضایع نمی شوند.

اگر مردم بدانند چه خیرى در زیارت امام حسین علیه السلام می باشد با شمشیر براى زیارت حسین علیه السلام با یک دیگر قتال می کنند و اموال خود را براى تشرف به زیارت امام حسین علیه السلام  می فروشند.

فاطمه اطهر سلام الله علیها در حالى به زائران امام حسین علیه السلام نظر می کند که تعداد: هزار پیغمبر، هزار صدّیق، هزار شهید و هزار هزار ملائکه کروبین با آن بانو هستند و او را در گریه کردن یارى می نمایند. فاطمه زهراء سلام الله علیها ناله و فریادى می زند که کلیه ملائکه آسمان ها به علت ناله آن بانو گریان می شوند.

حضرت زهراى اطهر سلام الله علیها آرام نمى ‏شود تا اینکه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله مى‏ آید و به وى می فرماید: اى دخترم! تو کلیه ملائکه آسمان ها را گریان نمودى و آنان را از تقدیس‏ و تسبیح خدا بازداشتى. آرام باش تا آنان مشغول تقدیس و تسبیح باشند. زیرا خدا امر خود را اجرا خواهد کرد.

فاطمه اطهر سلام الله علیها به آن افرادى که از شما براى زیارت امام حسین علیه السلام حاضر شده ‏اند نظر رحمت می کند و هر خیرى را از خدا براى آنان می خواهد. مبادا شما از زیارت قبر حسین علیه السلام کناره‏ گیرى کنید. زیرا زیارت امام حسین علیه السلام قدرى خیر دارد که قابل شماره نیستند.[1]

 

نام کتاب: زندگانى حضرت امام حسین علیه السلام( ترجمه جلد 45 بحار الأنوار) ص256

نویسنده: مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى‏

تاریخ وفات مؤلف: 1110 ق‏

مترجم: نجفى، محمد جواد

 

پاداش کسى که براى شهادت امام حسین‏ (علیه السلام) یا براى آزارى که به اهل بیت (علیهم السلام) رسیده یا براى آزارى که به خود او در راه آنان رسیده است گریه کند.

1. محمّد بن مسلم مى ‏گوید: امام باقر (علیه السلام) فرمود: على بن الحسین (علیه السلام) مى ‏فرمود: هر مؤمنى که چشمش براى کشته شدن حسین (علیه السلام) اشک بریزد تا بر گونه‏ اش روان گردد، خداوند او را در بهشت در غرفه‏ هایى جاى مى‏ دهد که روزگارانى دراز در آن خواهد ماند، و هر مؤمنى براى رنج و آزارى که از جانب دشمن در این دنیا به ما رسیده است از دیده ‏اش اشک بریزد تا بر چهره ‏اش روان شود، خداوند او را در بهشت در آن جایگاه شایسته ساکن خواهد ساخت، و هر مؤمنى در راه ما آزارى به او رسد و چشمانش گریان شود و در اثر رنجى که در راه ما دیده است اشک بر گونه ‏اش روان شود، خداوند رنج و آزار را از او مى‏ گرداند و روز قیامت او را از خشم خود و از آتش دوزخ ایمن مى ‏گرداند.[2]

 

لعنت بر قاتلانِ امام حسین علیه السلام

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم

 

نام کتاب: ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه انصارى‏ ص163

نویسنده: ابن بابویه، محمد بن على‏

تاریخ وفات مؤلف: 381 ق‏

مترجم: انصارى محلاتى، محمد رضا


[1] مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، زندگانى حضرت امام حسین علیه السلام ( ترجمه جلد 45 بحار الأنوار) - تهران، چاپ: سوم، 1364 ش.

[2] ابن بابویه، محمد بن على، ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه انصارى - قم، چاپ: اول، 1382 ش.

/ 0 نظر / 101 بازدید