میلاد با سعادت امام موسی کاظم علیه السلام مبارک باد


فرا رسیدن میلاد با سعادت امام موسی کاظم علیه السلام را به پیشگاه حضرت مهدی علیه السلام و تمام شیعیان تبریک و تهنیت عرض می کنیم.


اسحاق بن عمار گويد: شنيدم موسي بن جعفر عليه السلام خبر مرگ مردي را به خود او گفت، من با خود گفتم: مگر او مي داند هر يك از شيعيانش كي مي ميرند؟

حضرت با قيافه اي مانند خشمگين متوجه من شد و فرمود: اي اسحاق ، رشيد هجري علم منايا و بلايا(مرگ و مصيبات مردم)را مي دانست، امام كه به دانستن آن سزاوارتر است. سپس فرمود: اي اسحاق هر چه خواهي بكن كه عمر تو گذشته و تا دو سال ديگر و به دو سال نرسيده مي ميري و برادران و خانواده ات اندكي پس از تو اختلاف كلمه پيدا كنند و به يكديگر خيانت ورزند. آنجا كه دشمن شماتتشان كند، با آنكه در دل تو چنان گذشت(كه من چگونه مرگ شيعيانم را مي دانم).

من گفتم: من از آنچه در دلم گذشت از خدا آمرزش مي خواهم. سپس مدتي پس از اين مجلس نگذشت كه اسحاق مرد و خاندان عمار دست نياز به اموال مردم گشودند و مفلس شدند(يعني قرض مي كردند و نمي توانستند بپردازند).

الکافی ط اسلامیه ج۱ ص۴۸۴


امام موسی کاظم علیه السلام می فرمایند:

هر كه بر برادران و خواهران مومن و مسلمان خويش دعا كند خداوند به تعداد هر مومني فرشته اي را گمارد كه بر دعاكننده دعا كند.


مردي گفت: از امام كاظم عليه السلام در مورد يقين پرسيدم. امام عليه السلام فرمود: بر خدا توكل كند و فرمانبردار خدا باشد و به قضا و خواسته الهي راضي باشد و كار خويش را به خدا بسپارد.

احق العقول عن آل رسول صلی الله علیه و آله ج۲ ص ۴۰۸


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم


/ 0 نظر / 81 بازدید