تاثیر دعا در تعجیل فرج مولا!

فضل گوید از امام جعفر صادق علیه السلام شنیدم که می فرماید:

روزی خداوند به حضرت ابراهیم علیه السلام وحی کرد که به زودی صاحب فرزندی خواهی شد. ابراهیم بسیار خوشحال شد و به سرعت نزد همسرش ساره شتافت تا این مژده ی مسرت بخش را به او برساند.

وقتی ساره از بشارت الهی مطلع شد, به ابراهیم گفت: چه می گویی؟ من پیر شده ام. چه طور ممکن است که صاحب فرزندی شوم؟

ابراهیم سخت به فکر فرو رفت.

حق تعالی دوباره به او وحی کرد و فرمود: ای ابراهیم! همسرت به زودی فرزندی به دنیا خواهد آورد که اولاد او به خاطر اینکه مادرشان وعده ی مرا انکار کرد, چهارصد سال گرفتار عذاب خواهند شد.

{فرزندان ساره یعنی} بنی اسراییل , سال ها به همین جهت گرفتار عذاب و ستم فرعونیان بودند. تا اینکه روزی از طولانی شدن مدت عذاب به تنگ آمده و چهل شبانه روز تمام به درگاه الهی گریه و زاری نمودند.

در این هنگام خداوند متعال حضرت موسی و هارون را مبعوث نمود تا آن ها را از دست فرعونیان نجات دهند و صد و هفتاد سال زودتر از موعد مقرر, گرفتاری آنها را بردارند.

آنگاه امام جعفر صادق علیه السلام فرمود: شما نیز اگر برای تعجیل در فرج مهدی عج گریه و زاری کنید , خداوند فرج ما را نزدیک خواهد نمود. و الا تا آخرین روز موعد ظهور او در انتظار به سر برید.

منبع: داستانهایی از امام زمان عج ص 297

بحارالانوار ج 52 ص 131و 132

/ 2 نظر / 5 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345437721.77

داداشsallu

ممنون بسیار مطلب مهمی رو نوشتید[گل]