بالاتر از جهاد

سلام ببخشید مطلب جدید گذاشتنم این بار دیر شد حال روحی ام اصلا مساعد نیست و آرزوی مرگ دارم .خیلی التماس دعا دارم لطفا برام دعا کنید یا حاجت روا شوم یا بمیرم .

جوانی به محضر رسول خدا(ص) رسید و عرض کرد:«ای رسول خدا! خیلی مایلم در راه خدا بجنگم.»

حضرت فرمود:«در راه خدا جهاد کن؛ اگر کشته شوی زنده و جاوید خواهی بود و از نعمت های بهشتی بهره مند می شوی و اگر بمیری، اجر تو با خداست.چنانچه زنده برگردی ، گناهانت بخشیده شده و مانند روزی که از مادر متولد شدی ، از گناه پاک می گردی.»

جوان عرض کرد:«ای رسول خدا! پدر و مادرم پیر شده اند و می گویند: ما به تو انس گرفته ایم و راضی نیستند من به جبهه بروم.»

پیامبر(ص) فرمود:«در محضر پدر و مادرت باش. سوگند به آفریدگارم! یک شبانه روز در خدمت پدر و مادر بودن ، بهتر از یک سال جهاد در جبهه ی جنگ است.»

منبع: داستان های موضوعی ص 75

مولف: کاظم سعید پور 

/ 5 نظر / 3 بازدید
علی اکبر معتمدی

مرگت را با شهادتت عوض نکن

موسی زاده

با عرض سلام میلاد با سعادت امام موسی کاظم به شما و خانواده محترمتان تبریک عرض میکنم موسی کاظم شده اسرار دین کنده و زنجیر شده از دست کین

عصر ظهور

سلام دوست عزیز از شما دعوت می شود جهت شرکت در هفتمین اجرای برنامه حلقه های 40 نفره منتظران برای دعا و نیایش همگانی در روز اربعین حسینی (2 دی ماه 1392) پست زیر را مطالعه نموده و در صورت آمادگی، به جمع ما بپیوندید و با حضورتان آن را نورانی تر کنید: http://albeyatolellah.blogfa.com/post/109 منتظر شما هستیم؛ حتی به میزان مطالعه این برنامه آسمانی و اظهار نظر شریف تان ... باعزت و سربلند باشید زیر سایه و پرچم امام زمان (ع) یا مهدی

علی اکبر معتمدی

شهید شدن بهتر از مرگ هست