حل مشکل مسکن در عصر ظهور

مشکل مسکن همواره از مشکلاتی است که جامعه ی انسانی در روزگاران گذشته از آن رنج برده و امروزه نیز رنج می برد. چرا که اگر نگوییم بیشتر انسانها ، می توان گفت بیشی از آنان به بحران مسکن گرفتارند.

تاریخ بیانگر این واقعیت است که به برکت حکومت امیرالمومنین علیه السلام و تدابیر و طرح های او ، هر انسانی برای خویش صاحب خانه ای مستقل گردید و مشکل مسکن بطور کامل حل شد.

یک پرسش:«چگونه امام عصر علیه السلام در دوران حاکمیت خویش این معضل اجتماعی را حل می کند؟»

پاسخ:«از راه تطبیق و پیاده کردن دقیق مقررات و قوانین زندگی ساز و سعادت آفرین اسلام.

اسلام بر این اندیشه رهنمون است که :«زمین از آن خداست و پس از آن ، از آن کسی که آن را آباد سازد.»

از این رو هر زمین که ملک دیگری نباشد ، هر انسانی می تواند آن را احیا و آباد سازد و پس از آن مرحله به مالکیت او در می آید و هیچ قدرتی همچون دولت [ها] یا شهرداری ها یا دیگران ، حق جلوگیری و مزاحمت و یا دریافت مالیات و عوارض و پول هایی از این قبیل از او را ندارند ، چرا که اسلام مالیاتی جز آنچه در آیات قرآن و روایات بدان تصریح شده است ، ندارد.

امام صادق علیه السلام فرمود:«هنگامی که قائم آل محمد علیه السلام قیام نماید ، خانه های شهر کوفه به نهر کربلا متصل می شود و شهر به قدری گسترش می یابد که همه صاحب خانه می شوند.

بدینسان ، این روایت بیانگر این مطلب است که مردم زمین های خشک و خالی و سوزان و بیابان های بی آب و علف را احیا و آباد می سازند و به صورت خانه های زیبا و پرشکوه و باغهای پر طراوت در می آورند که یک نمونه ی آن گسترش شایسته ی خانه های کوفه تا نهر کربلا می باشد، آن هم با آن مسافت بسیاری که اینک میان آن دو شهر موجود است.

منبع:امام مهدی علیه السلام از ولادت تا ظهور 754 تا 757

مولف: آیة الله فقید سید محمد کاظم قزوینی 

/ 7 نظر / 7 بازدید
حسین

سلام با یه شعر منتظر حضور شما هستیم.

رها

ای آنکه در نگاهت حجمی زنور داری کی از مسیر کوچه قصد عبور داری؟ چشم انتظار ماندم، تا بر شبم بتابی ای آنکه در حجابت دریای نور داری من غرق در گناهم، کی می کنی نگاهم؟ برعکس چشمهایم چشمی صبور داری از پرده ها برون شد، سوز نهانی ما کوک است ساز دلها، کی میل شور داری؟ در خواب دیده بودم، یک شب فروغ رویت کی در سرای چشمم، قصد ظهور داری؟ سلام دوست خوبم خیلی زیبا بود ![گل][گل]

محب مولا

خیلی زیبا بود من نمیدونستم دستت درد نکنه گلم ازمطالب آموزنده ای که میذاری[ماچ][قلب]

آوا

عشق جایی می تپد که تو باشی پس باش آنجا که باید باشی در کنار احساسی از باران ، لطافت را از برگ جدا شده از گل هم میشود فهمید احساست را برای لحظه ای به آفتاب هم ببخش که گرمی را به تو می بخشد احساس را باید در قابی از عقل گذاشت و عاشقانه به آن خیره شد …[گل]

معین

سلام فاطمه ای این ادرس سایت جدید منه moein73.irلطفا درستش کن بی زحمت