در فضیلت محمد و آل محمد علیهم السلام

مردی یهودی در احتجاجی از رسول خدا صلی الله علیه و آله پرسید:«آیا تو برتری یا موسی بن عمران؟»

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود:«پسندیده نیست شخصی خویش را به پاکی بستاید ، لیک من می گویم آدم علیه السلام هنگامی که به لغزش دچار شد، در توبه ی خویش گفت:«بارخدایا! به حق محمّد و آل محمّد از تو می خواهم که بر من ببخشایی.» ، پس خداوند بر او ببخشود.

و نوح علیه السلام هنگامی که به کشتی سوار شد و از غرق شدن هراسید، گفت:«بارخدایا! به حق محمّد و آل محمّد از تو می خواهم که مرا از غرق شدن نجات دهی.» پس خداوند او را نجات داد.

ابراهیم علیه السلام نیز هنگامی که در آتش افکنده شد ، گفت:«بارخدایا! به حق محمّد و آل محمّد از تو می خواهم که مرا از آتش نجات دهی.»پس خداوند آتش را برای ابراهیم گلستان کرد.

موسی علیه السلام هنگامی که عصای خویش را افکند و در دل ترسی احساس کرد، گفت:«بارخدایا! به حق محمّد و آل محمّد از تو می خواهم که مرا امنیت دهی.» و خداوند فرمود:((مترس که تو خود برتری)).سوره طه / 68

ای یهودی اگر موسی علیه السلام به دوره ی من می رسید سپس به من ایمان نمی آورد ، ایمان خود او و نبوتش ، به او سودی نمی رساند. ای یهودی! هنگامی که مهدی فرزند من، ظهور می کند، عیسی بن مریم از آسمان برای یاری او فرود می آید و مهدی را بر خود پیش می دارد و پشت سر او نماز می گزارد.»

اللهم صَلّ علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

منبع:برترین ذکر صلوات ص 135 و 136

جعفر بیاتی

ترجمه:محمد تقدمی صابری 

/ 0 نظر / 4 بازدید