دیدار حضرت محمد(ص) از جهنم در شب معراج (بخش آخر )

«و مردی را دیدم که به درختی از آتش آویزان شده بود و از آن می خورد و آتش از زیر او زبانه می کشید و ملکی همراه او بود که شمشیری از آتش به دست داشت و با آن شمشیر بر او می می کوبید و اوفریاد می زد که اگر آن فریادها به گوش مردم زمین می رسیدند , نه می خوردند نه می آشامیدند و آن ملک بر او ندا می داد: این سزای کسی است که به همسایگانش آزار می رساند و حاجت آنها را برآورده نمی سازد.»

و دره ای عظیم را دیدم که آتش از گرمای آن دره بیداد می کرد . پس گفتم: ای جبرییل این دره برای کیست؟

گفت: ای محمد(ص)! این برای قابیل است که برادرش هابیل را کشت و برای کسی که ناقه ی صالح را پی کرد و برای هاروت و ماروت و برای فرعون و نمرود و غصب کننده ی حق دخترت فاطمه و برای کشنده ی حسین پسر علی علیه السلام و برای کسی که حق اهل بیت علیهم السلام را تباه کرده و به آنها ستم نموده است.

و مردی را در آتش دیدم که ملکی همراه او بود و به او ندا می داد: این سزای کسی است که رباخواری می کند.

و در آتش چه بسیار مردان مشرک و زنان مشرکی را دیدم و چه بسیار مردان و زنان کافر و چه بسیار مردان و زنان حسود و مردان و زنان سخن چینی را دیدم و قاتل نفس و نقض کننده ی پیمان و خیانت کننده به ملت و اذیت کننده ی همسایه.

 و(در آتش چه بسیار) تارک نماز و امتناع کننده از پرداخت زکات و تارک حج و به پادارنده ی دشمنی با اهل بیت علیهم السلام دیدم.پس وای بر آنان از عذاب خداوند در روز قیامت.

و مرد و زنی را دیدم که با شمشیرهایی از آتش قطعه قطعه می شدند سپس زیر کوهی از آتش گذاشته می شدند و سپس زره ای از آتش به تن آنها می کردند به طوری که اگر یک ذره از آن دو ذره را برکوهی بگذارند, کوه از آن به دو نیم خواهد شد و کوه مانند آسیایی با آنها می گردید و ملکی همراه آنها بود که به آنها ندا می داد: این سزای زن زناکار و مرد زناکار است.

 و ترس های شدید و امورعظیمی را مشاهده کردم. و از آن هراس شدیدی بر من وارد شد.

سپس جبرییل درب جهنم را آن گونه که بود بست و از آن دور شدیم .»

[بخش هایی از این سفر پیامبر به دلایلی نوشته نشد که امیدوارم عفو کنید]

منبع: معراج حضرت محمد (ص) ص 46 تا48

مولف: شیخ محمد ابوعزیز الخطی

/ 3 نظر / 3 بازدید
فرهاد

سلام خیلی ممنون از این مطالب خوب شما، به روز هستم با یه حکایت از نابغه قرن و دو حکایت از امیرالمومنین علی (ع) بخوانید ارزش خواندن دارد یا علی شمیم رحمت

عاشقان مهدی

سلام گلم منم وب توروخیلی دوست دارم واقعاآموزنده است برای منکه خیلی مفیده التماس دعا[لبخند][ماچ]

مهسا

سلام .مطالبی که نوشته بودین خیلی مفید بودن.خیلی ممنون