حاضر بودن جمعی از مردگان در رکاب امام زمان عج

جمعی از مردگان در زمان ظهور امام زمان عج در رکاب آن حضرت حاضر می شوند، چنانکه شیخ مفید در کتاب ارشاد فرموده است: «27 نفر از قوم موسی، و 7 نفر اصحاب کهف و یوشع بن نون و سلمان و ابودجانه و مقداد و مالک اشتر ، از یاران آن جناب خواهند بود که در شهرهای مختلف حاکم می شوند.»

و نیز در همان کتاب از امام جعفر صادق علیه السلام روایت شده که فرمود:« وقتی ظهور حضرت مهدی عج نزدیک شود، در ماه جمادی الآخر و ده روز از رجب، بر مردم باران می بارد ، بارانی که مردم مانند آن ندیده اند و خداوند به وسیله ی آن باران، گوشت مومنین را و بدن هایشان را در قبر می پروراند.»

در کتاب غیبت شیخ فضل بن شاذان از امام رضا (ع) روایت شده که فرمود: « در شب 23 ماه رمضان به اسم حضرت قائم ندا کنند و در روز عاشورا قیام کند. و از آن ندا هیچ خفته ای نمی ماند مگر آنکه بیدار شود و برمی خیزد و می ایستد و ایستاده ای نمی ماند مگر آنکه بنشیند و نشسته ای نمی ماند مگر انکه روی دو پای خود برخیزد.

آن ندا، ندای جبرییل است و به مومن در قبرش خواهند گفت که: صاحب تو ظهور کرد پس اگر می خواهی به او ملحق شو و اگر می خوای در جای خود بمان.»

و نیز از آن حضرت روایت شده است که فرمود:« وقتی حضرت قائم ظهور کرد و وارد کوفه شد، خداوند از پشت کوفه یعنی از وادی السلام ، 70 هزار صدیق را مبعوث می کند که از اصحاب و یاران او می شوند.»

در بحار از بهاءالدین سید علی بن عبدالحمید از حضرت علی (ع) روایت کرده که:« خداوند اصحاب کهف و سگ ایشان را مبعوث خواهد کرد.»

سید علی بن طاووس از حضرت صادق علیه السلام روایت کرده که فرمود:« هرکس خدا را 40 صبح به این عهد(دعای عهد) بخواند، از انصار حضرت قائم خواهد بود ، پس اگر پیش از ظهور آن حضرت مرد، خداوند او را بعد از ظهور از قبرش بیرون می آورد.»

منبع: شگفتی ها و عجایب دنیا در بعد از ظهور امام زمان عج ص 40 و 41

مولف: واحد تحقیقاتی گل نرگس

/ 6 نظر / 6 بازدید
عاشقان مهدی

سلام عزیزم ممنونم که به یادم بودی [قلب][قلب] خوش بحال یاران امام زمان ایشالله ماهم تا اون موقع زنده باشیم التماس دعا

مدافعان حریم ولایت

سلام بر محبین اهلبیت علیهم السلام خواهر خوبم ممنون از اطلاع رسانی تان و تشکر از این جهت که این مطلب را به موقع نوشتید زیرا یکی از شبهاتی را که نواصب بر علیه شیعه مطرح می کنند بحث رجعت است که متاسفانه اینها قرآن را فقط با چشم سر میبینند و به مفاهیم آن توجه ندارند ،در قرآن از اصحاب کهف نام برده شده و رجعت آنها را به صورت شفاف بیان کرده یا عزیر نبی که پس از صد سال دوباره رجعت کرد،ولی کو چشم بینا و گوش شنوا؟!!!! موفق باشید

گمنام1371

سلام/حالا در مورد مختار نقدهایی هست که اینجا جای بحثش نی ولی حرفت متینه که میگی فیلم مذهبی خوب نداریم.به نظرمن سینما قلم و فرهنگ ایرانی اسلامی نداره....علی مدد.

امیر محمد

به نام خدا سلام دوست عزیز. یه وهابی ملعون، به امیرالمومنین علی علیه السلام تهمتی زده است. یه پست زدم و از مولا علی دفاع کردم. تو هم بیا و از مولای مظلومت که این همه در حقش ظلم کردند دفاع کن. منتظرت هستم. یا علی

مرتضی

بسیار زیبا بله الحمدلله که به رجعت معتقدیم همانطور که نوشتید در دعای عهد این مطلب ذکر شده انشالله که زودتر بیان یا مهدی [لبخند]

فاطمه

قشنگ بودفاطمه جان ولی من این تیکه شومتوجه نشدم: در شب 23 ماه رمضان به اسم حضرت قائم ندا کنند و در روز عاشورا قیام کند. یعنی امام زمان(عج)تو23ماه رمضون ظهورمیکنن؟[سوال] یامهدی[گل]