امام زمان عج: من بقیت الله در زمین هستم

احمد بن اسحاق قمی می گوید:

به حضور امام حسن عسکری علیه السلام رسیدم. می خواستم از ایشان سوال کنم که جانشین آن امام همام (ع) کیست؟

بدون این که سوال خود را بپرسم ، حضرت عسکری علیه السلام فرمود:

« ای احمد بن اسحاق!  خداوند از زمان خلقت آدم (ع) تا کنون ، زمین را از حجّت خویش خالی نگذاشته و تا قیامت نیز چنین خواهد بود تا به واسطه ی او بلا از اهل زمین دور بماند، و باران نازل شود و زمین برکات خود را خارج کند.»

عرض کردم: ای فرزند رسول خدا! امام و خلیفه ی بعد از شما کیست؟

آنگاه امام حسن عسکری علیه السلام از جا برخاست و وارد اتاق شد و در حالی که پسربچه ای را که سه سال بیشتر نداشت در آغوش گرفته ، خارج شد ؛ چهره ی آن طفل چون ماه شب چهارده می درخشید.

امام عسکری (ع) فرمود:« ای احمد بن اسحاق! اگر نبود کرامتی را که در نزد خدا و حجج الهی داشتی ، فرزندم را به تو نشان نمی دادم. او هم نام و هم کنیه ی رسول خدا(ص) است و زمین را آنگاه که از ظلم و جور انباشته شده ، پر از عدل و داد می کند. ای احمد بن اسحاق! او در این امّت مانند حضرت خضر (ع) و ذی القرنین می باشد ؛ خداوند او را از دیده ها غایب می کند و هیچ کس غیر از آنها که بر عقیده ی به امامت ثابتند و برای تعجیل در فرجش دعا می کنند ، از مهلکه ی غیبت او رهایی نمی یابند.»

عرض کردم: مولا جان! آیا علامتی هست که قلبم به آن اطمینان پیدا کند؟

در این هنگام آن پسر بچه به زبان عربی فصیح گفت:« من بقیت الله در زمین و انتقام گیرنده از دشمنان خدا هستم. پس از اینکه به طور آشکار مشاهده کردی ، علامتی را جستجو مکن.»

آن روز خوشحال از محضر امام (ع) خارج شدم. فردا دوباره به حضور امام عسکری علیه السلام شرفیاب گردیدم و عرض کردم: ای فرزند رسول خدا! از آنچه به من ارزانی فرمودی بسیار مسرور شدم ، امّا آن سنّت جاریه ای که فرمودی از خضر (ع) و ذی القرنین در ایشان موجود است ، چیست؟

امام (ع) فرمود: «غیبت طولانی او است.»

عرض کردم: مگر غیبت او باید طولانی شود؟

فرمود:« آری! قسم به خدا! آن قدر طولانی می شود که اکثر آنهایی که قایل به وجود او خواهند بود از عقیده ی خود بازخواهند گشت و جز آنهایی که خداوند از آنها به ولایت ما پیمان گرفته است و ایمان را در قلب های آنها تثبیت نموده و آنها را به روحی از ناحیه ی خویش تائید فرموده ، کسی در این اعتقاد باقی نمی ماند.

ای احمد بن اسحاق! این امری است از امور الهی و سرّی است از اسرار خدا و غیبی است از اخبار پنهان خدا. آنچه را که به تو رساندم ، نگه دار و پنهان نما و از شاکرین باش و فردای قیامت در اعلی علّیین در کنار ما باش.»

منبع: داستانهایی از امام زمان عجل الله تعالی فرجه ص 206 تا 208

مولف: حسن ارشاد 

/ 19 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
منتظران ظهور

ای صاحب نور! منتظر می مانیم با شور و غرور ، منتظر می مانیم گویند که انتظار ، رسم عشاق بوَد تا وقت ظهور ، منتظر می مانیم وبلاگ زببا و مفیدی دارید به ماهم سر بزنید اگر مایل به تبادل لینک هم بودید اطلاع بدید التماس دعا

محب مولا

سلام عزیزم ممنونم فقط من آدرسشو گم کردم تا لینکت کنم گل ایشالله بتونیم در این راه سربلند بیرون بیایم[لبخند][قلب]

مرتضی

سلام خدمت شما بزرگوار گرامی خیلی مطلبت عالی بود دستت درد نکنه بسیار زیبا بود راستی هرچی دوست داشتید بنویسید اگه خواستین پرینت میگیرم یا اگه خواستین با دست خط خودم می نویسم و می ندازم تو حرم خیلی عذر می خوام ، دوست دارم خیلی زود به زود آپ کنم ، اما واقعا خیلی گرفتارم وقت نمیشه اونجورا هم که هم آپ و هم دعوت و هم جواب به نظرات الان نزدیک به 110 تا نظر هنوز مونده که تایید دارم می کنم سعی می کنم تا چند روزی دیگه حتما یه مطلب خوب بذارم انشالله بازم عذر خواهم زنده باد یا مهدی [لبخند]

هادی

سخنرانی آیت الله مصباح یزدی http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=8199

مهدی

این احمد بن اسحاقم عجب اسرار الهی رو نگه داشته تا از اعلی علیین باشه

معتمدی

بیست

معتمدی

خسته شدم . نیاز به زنگ تفریح دارم

علی اکبر معتمدی

انشالله به امید ظهور امام زمان

علی اکبر معتمدی

سلام مزاحمتی سه باره مث اینکه قسمت نیست تا به پایان برسونم . تا به اینجا که میرسم برام کار پیش میاد امیدوارم بتونم این صفحه مانیتور رو بخونم یا تمامش کنم در ضمن نظر خصوصی و که برات نوشتم عمل کن موفق میشی انشالله الایامن

علی اکبر معتمدی

سلام خدا کنه که هرچه زودتر امام زمانم ظهور کند .