بخش دوم...راجع به کفر قاتل‏ هاى امام حسین‏ علیه السّلام و ثواب لعن بر آنان‏

11- نیز در کتاب سابق الذکر از عمر بن هبیره نقل مى‏ کند که گفت:

من امام حسن و امام حسین علیهما السّلام را دیدم که در کنار پیامبر اکرم اسلام صلّى اللَّه علیه و آله نشسته ‏اند. و آن حضرت گاهى امام حسن و گاهى امام حسین علیهماالسلام را مى‏ بوسید و به امام حسین علیه السلام می فرمود: واى بر آن کسى که قاتل تو باشد.

12- نیز در کتاب کامل الزیارات از پیامبر معظم اسلام صلّى اللَّه علیه و آله روایت مى ‏کند که فرمود: کسى که دوست دارد نظیر من زندگى کند و مثل من بمیرد و داخل بهشت برین شود. همان بهشتى که خداى من درختان آن را به دست قدرت خود غرس نموده است باید على بن ابى طالب علیه السلام و اوصیاء بعد از او را دوست داشته باشد و در مقابل فضیلت آنان تسلیم شود. زیرا ایشان پیشوایانى پسندیده ‏اند که خدا فهم و علم مرا به آنان عطا نموده است. ایشان عترت و گوشت و خون من می باشند. من از دشمنان آنان که از امت خودم هستند به خدا شکایت مى ‏کنم، همان دشمنانى که منکر فضائل ایشان مى‏ شوند و نسبت به آنان قطع رحم مى ‏نمایند.

به خدا قسم این پسرم را می کشند، خدا شفاعت مرا نصیب آنان ننماید!!

13- نیز در کتاب نام برده شده از امام جعفر صادق علیه السّلام روایت می کند که فرمود: قاتل حضرت یحیى بن زکریا ولد الزنا بود و قاتل امام حسین علیه السّلام هم ولد الزنا بود. آسمان جز براى حضرت یحیى و امام حسین علیهماالسلام گریه نکرد.

14- نیز در همان کتاب از حضرت صادق آل محمّد صلّى اللَّه علیه و آله نظیر روایت- 13- را نقل مى‏ کند.

15- نیز در همان کتاب نظیر روایت- 13- و- 14- را از امام صادق علیه السلام نقل می نماید.

16- نیز در کتاب کامل الزیارات از داود رقى نقل می کند که گفت: من در حضور امام جعفر صادق علیه السّلام مشرف بودم که آن بزرگوار آب خواست.

هنگامى که آب را آشامید حالت گریه به آن حضرت دست داد و چشمان مبارکش پر از اشک شد.

سپس به من فرمود: خدا قاتل امام حسین علیه السّلام را لعنت کرده، هیچ بنده‏ اى نیست که آب بیاشامد و قاتل امام حسین علیه السلام را لعنت کند مگر اینکه خدا صد هزار (000، 100) حسنه در نامه عملش می نویسد و صد هزار (000، 100) گناه از او محو می نماید و صد هزار (000، 100) درجه برایش بالا می برد و گویا، تعداد صد هزار (000، 100) غلام زر خرید آزاد کرده باشد و خدا او را فرداى قیامت در حالى محشور مى‏ کند که قلبش خنک باشد.[1]

 

18- در کتاب کافى از داود بن فرقد نقل می کند که گفت: من در حضور امام جعفر صادق علیه السّلام نشسته بودم، یک کبوتر راعبى صدا می کرد، حضرت صادق به من فرمود: آیا می دانى این پرنده چه می گوید؟

گفتم: نه فدایت شوم،

فرمود: این کبوتر در حق قاتل‏ هاى امام حسین علیه السلام نفرین می کند، آن را در خانه‏ هاى خود نگاه دارید.

19- نیز در همان کتاب از امام جعفر صادق علیه السّلام روایت می کند که فرمود:

کبوتر راعبى را در خانه‏ هاى خودتان نگاه دارید. زیرا که قاتل‏ هاى امام حسین علیه السلام را لعنت می کند و خدا هم قاتل‏ هاى حسین علیه السلام را لعنت کرده است.[2]

لعنت بر قاتلانِ امام حسین علیه السلام

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم

نام کتاب: زندگانى حضرت امام حسن مجتبى علیه السلام( ترجمه جلد 44 بحار الأنوار) ص323

نویسنده: مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى‏

مترجم: نجفى، محمد جواد

جامع الاحادیث


[1] مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، زندگانى حضرت امام حسن مجتبى علیه السلام ( ترجمه جلد 44 بحار الأنوار) - تهران، چاپ: دوم، 1362 ش.

[2] مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، زندگانى حضرت امام حسن مجتبى علیه السلام ( ترجمه جلد 44 بحار الأنوار) - تهران، چاپ: دوم، 1362 ش.

/ 0 نظر / 63 بازدید