آتش سوزان جهنم

از امام صادق علیه السلام روایت شده است که آتش های دنیا یک جزء از هفتاد جزء آتش جهنم است که آن را 70 بار با آب شسته اند ، سرد کرده و تخفیف داده اند تا این آتش های عظیم دنیا شده است.

و به تعبیر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اگر یکی از اهل جهنم را وارد این آتش های دنیا کنند ، به خواب می رود. یعنی آتش دنیا برایش سرد است.

خدا رحمت کند مرحوم حاج شیخ جعفر شوشتری را! می گوید: خداوند در قرآن در وصف آتش آخرت می فرماید:«نارً حامیة؛ آتشی که داغ و گرم و سوزان است.» مگر آتش سرد هم داریم؟ می گوید: بله ، آتش های دنیا نسبت به آخرت سرد است.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله مشغول سخنرانی در مسجد بودند. فرمودند:«اگر صدها هزار نفر در این مسجد باشند و یک نفر از اهل جهنم نفس بزند، همه از حرارت نفس او احساس سوزش می کنند.»

بی جهت نیست که پیامبر خدا صلی الله علیه و آله وقتی اسم جهنم را می شنید، رنگش می پرید، یا اگر برخی آیات مربوط به جهنم را می شنید، به شدت گریه می کرد، به طوری که گاه اصحاب برای خوشحال کردن و سر حال آوردنش  می رفتند حضرت زهرا سلام الله علیها را صدا می زدند تا بیاید ؛ چون می دانستند پیامبر وقتی ایشان را می بیند خوشحال می شود.

منبع:سرنوشت اانسان –بهشت و جهنم ص 26

مولف:مسعود عالی

 

/ 0 نظر / 3 بازدید