شهادت پیامبراکرم(ص) و آقا امام حسن مجتبی علیه السلام تسلیت باد

به همین مناسبت احادیثی گهربار از پیامبر اکرم و آقا امام حسن مجتبی علیه السلام در اینجا نقل می کنیم.

پیامبر اکرم(ص):«4 دسته اند که من روز قیامت شفیع آنها هستم:1.یاری دهنده اهل بیتم2.برآورنده حاجات اهل بیتم به هنگام اضطرار و ناچاری 3.دوستدار اهل بیتم به قلب و زبان 4.دفاع کننده از اهل بیتم با دست و عمل.»

پیامبر اکرم(ص):«نشانه ظالم 4 چیز است:1.با نافرمانی به مافوقش ستم می کند2.به زیر دستش با غلبه فرمانروایی می کند3.حقّ را دشمن می دارد4.ستم را آشکار می کند.»

پیامبر اکرم(ص):«به من ایمان نیاورده کسی که سیر بخوابد و همسایه اش گرسنه باشد و اهل یک آبادی که شب را بگذرانند و در میان ایشان گرسنه ای باشد، خداوند در روز قیامت به آنها نظر رحمت نیفکند.»

پیامبر اکرم(ص):«سوگند به خدایی که مرا به حق برانگیخته، اگر یکی از شما در روز قیامت با اعمالی همانند کوه ها بیاید ، اما فاقد ولایت و قبول حاکمیت علی بن ابیطالب باشد، خداوند او را به رو در آتش افکند.»

احادیثی زیبا از امام حسن مجتبی علیه السلام

امام حسن مجتبی علیه السلام:«به راستی هرکه عبادت را به خاطر عبادت طلب کند ، خود را تزکیه نموده است.»

امام حسن مجتبی علیه السلام:«هیچ قومی با یکدیگر مشورت نکنند، مگر آنکه به رشد و کمالشان هدایت شوند.»

امام حسن مجتبی علیه السلام:«با نیکو کاری از کارهای ناپسند جلوگیری کنید.»

امام حسن مجتبی علیه السلام:«هلاکت و نابودی مردم در سه چیز است: کبر، حرص ، حسد.

تکبر که به سبب آن دین از بین می رود و به واسطه ی آن ابلیس مورد لعنت قرار گرفت.

حرص که دشمن جان آدمی است و به واسطه ی آن آدم از بهشت خارج شد.

حسد که سررشته بدی است و به واسطه ی آن قابیل ، هابیل را کشت.»

منبع:زندگانی 14 معصوم

مولف: بهروز رحمانی 

/ 10 نظر / 3 بازدید
کیان

روز عزای مسلمین است / در ناله جبریل امین است مدینه شده غرق سوگ و ماتم / بهر مجتبی و نبی اکرم من هم این ایام جانسوز رو به همه مسلمانان جهان تسلیت میگم.

جوانان متوسلین باب الحوائج

با سلام رحلت پیامبر اسلام حضرت ختمی مرتبه محمد مصطفی و شهادت غریبانه حضرت امام حسن مجتبی رو به شما و همه شیعیان تسلیت عرض می کنم... التماس دعا

کربلایی

پیراهن سیاه ز تن دور می کنیم آن را ذخیره کفن و گور می کنیم اجر دو ماه گریه بر غربت حسین تقدیم مادرش از ره دور می کنیم عزاداریتان قبول ،ربیع مبارک

امين

ای خوش آن دیده که بر چهره ی جانان واشد من که از حسرت او مانده به در چشم ترم نه که امروز بود دیده ی من بر راهش از همان روز ازل منتظِر منتظَرم ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ سلام خدمت شما بايد ببخشيد چون الان كه دارم اين نظر رو مي نويسم ايام شهادت تمام شده و ماه رسما وارد ماه ربيع الاول شده ايم. با اين حال مطلبي كه گذاشتين بسيار زيبا بود و جذاب خدا خيرتون بده [گل]

جلیل

کوتاه ترین دعا برای بزرگترین آرزو . . . . . . اللّهم عجّل لوليك الفرج

جلیل

کوتاه ترین دعا برای بزرگترین آرزو . . . . . . اللّهم عجّل لوليك الفرج

1sayeh

سلام مرسی از مطالبتون[گل]

سعید

نعمت های آسمان همیشه برف و باران و نور نیست گاهی خداوند دوستانی را بر ما نازل می کند از جنس آسمان به زلالی باران به سفیدی برف و به روشنایی نور

یک طلبه

سلام علیکم وبلاگ "یک طلبه ایذه ای" میکوشد تا گوشه ای از گفتگوهای اسلامی- اعتقادی. انجام شده رادرخدمت شاعزیزان وره پویان حقیقت قراردهد.لذا ازشما دوست گرامی دعوت به عمل می آیدتا ازاین پایگاه دیدن ودرصورت تمایل به همکاری دوجانبه اطلاع رسانی کنیدتاوبلاگ شما در پیوندهای این وبلاگ قراریبگیرد. موفق باشید.