مصیبت هایی که در جهان اسلام روی می دهد

حذیفه بن یمان می گوید: رسول خدا صلی الله علیه و آله در مورد مصیبت ها و بلاها (روزگار آینده) سخن گفتند و در پایان کلام فرمود:«انسان های آزاد از شدت سختی ها و بلاها به بردگی کشیده می شوند و خود نیز به این امر تن می دهند و اقرار می کنند چه مردان و چه زنان، مشرکان آنها را در کارهایشان به کار می گیرند و هرکس، نیکوکار یا فاسق ، در شهرها در معرض فروش می گذارند.حذیفه! آنقدر این بلا طول می کشد که مردمان آن عصر نا امید و مأیوس نسبت به فرا رسیدن گشایش الهی بدگمان می شوند تا اینکه خداوند فردی را از بهترین افراد خانواده ام و نیکوکارترین فرزندانم بر می انگیزاند که عدالت گستر، پاک و فرخنده است و به اندازه ی سر سوزنی (از عدالت) نمی گذرد، خداوند به واسطه ی او آیین ، قرآن ، اسلام و معتقدان به آن را نیرومند و قوی می نماید و شرک و مشرکان را خوار و ذلیل می کند. خداترس است ، قوم و خویشی او با من موجب مغرور شدن او نمی شود ، با منع و ممنوعیتی ، ممنوعیت دیگری را از بین نمی برد ، در زمان حکومتش کسی را به ضرب شلاق نمی زند مگر آنکه مساله ی حدود الهی در میان باشد ، خداوند با اوست که همه ی بدعت ها را از عالم محو و همه ی فتنه ها را نابود می کند، درِ حق را با او می گشاید و درِ باطل را می بندد و اوست که اسیران مسلمان را هر کجا که باشند، به زادگاه و وطن خویش باز می گرداند.»

حذیفه می گوید: اگر می شود نام بنده ی برگزیده ی امّت و فرزندانت را برایمان بگو.

فرمود:«خودش هم نام من است ، اگر تنها تا آخر دنیا یک روز باقی باشد ، خداوند آن قدر آن روز را طولانی می کند که این رخدادها روی دهد.»

با تلخیص از کتاب: ملاحم و فتن (فتنه ها و مصیبت ها)ص 144 و 145

مولف:سید بن طاووس

مترجم:محمد هادی هدایت

/ 3 نظر / 4 بازدید
فاطمه

با تمام وجود گناه کردیم نه نعمت هایش را از ما گرفت و نه گناهانمان را فاش کرد بیندیش اگر اطاعتش بکنیم چه می شود . ............................................................................................... در تمام رنجهایی که می بریم .صبر اوج احترام به حکمت خداوند است . ......................................................................................... خدا را دوست بدارید حداقلش این است که کسی را دوست دارید که روزی به او برسید . .................................................................................................... در بدترین روزها امیداور باش ،زیرا زیباترین بارانها از سیاه ترین ابرهاست .

عاشقی

سلام خوبی؟ خوشی؟ چرا سر نمیزنی پس؟ بدو بیا آپم بدو که مطالبه جدید گذاشتم با عکس های قشنگ منتظر نظراتت هستما نظر ندی نظرت میکنم خود دانی [خونسرد][خونسرد][خونسرد]