دفع بلای آسمانی

حضرت صادق علیه السلام فرمود:«مردی یهودی از محلی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله با اصحاب نشسته بودند، گذشت و گفت:"السام علیکم"،آن حضرت پاسخ داد:"علیک".

اصحاب عرض کردند: این مرد گفت:مرگ بر شما باد.حضرت فرمود:"من هم گفتم بر تو باد." سپس فرمود:"این شخص را مار سیاهی می گزد و می میرد."

یهودی به راه خود رفت ، پشته ی بزرگی هیزم جمع آوری کرد و طولی نکشید که بازگشت. وقتی خواست از محل پیامبر صلی الله علیه و آله بگذرد(حضرت) به او فرمود:«پشته ات را زمین بگذار.»او هیزم را بر زمین نهاد ،دیدند مار سیاهی چوبی را به دندان گرفته است. از او سوال کردند:«امروز چه کردی؟»

عرض کرد:«کاری نکردم،هیزم را که جمع کردم دو گرده نان داشتم، یکی را خوردم و دیگری را به مستمندی صدقه دادم.»

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند:«با همان صدقه از مرگش جلوگیری شد ، صدقه مرگ ناگهانی و ناروا را از انسان بر می گرداند.»

تا توانی به جهان خدمت محتاجان کن      به دمی یا درمی یا قلمی یاقدمی

منبع:هزار و یک حکایت اخلاقی ص 662

مولف:محمدحسین محمدی

/ 2 نظر / 3 بازدید

سلام میدونم گرفتاری ولی به خاطرحل شدن همین گرفتاریهات تا اخر بخونش خلاصه میگم اقا امام زمان فرمودن الان واسه ی ظهورشون فقط وفقط و فقط به دعا نیاز دارن اکثر علائم ظهور اشکار شده یه سایتی در این مورد یه ختم صلوات گذاشته خواهش میکنم اگه به دین امام زمانمون اعتقاد دارین برین توی این سایت وتعدادی صلوات که حداقلش 7تاست بفرستین وثبت کنید برای این که فکر نکنید تبلیغاته حتی اگه نتونستید ثبت کنید هم اشکالی نداره فقط براش دعا کنیدنیاز داره تنهاش نذارید تا اون هم شما رو روز محشر روز حساب تنها نذاره (البته این سایت مال من هم نیست من یکی از شرکت کننده های ختم صلوات هستم فکر میکنم این باعث دلشکستگی امامه که حدود70میلیون نفر ادم تو ایران که بعضی هاشون فقط ادعای انتظار میکنن نمیتونن کمک کنن که این ختم صلوات به عدد مورد نظر برسه حتی با یه صلواتشون .این ختم14میلیون صلواته) www.iranhall.com/salavat/ (اگه مسلمون نیستی منتظر ظهورش نیستی التماست میکنم حداقل اینو نشون بده به یه مسلمون منتظر. چون اون بی صبرانه منتظرپیام های امامه وامام هم محتاج دعای مردم حتی اگه تونستی مثل من این پیام روپخش کن به هر طریقی وبلاگ یا پیامک و...... اگه