روایاتی درمورد صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله

از پیامبر صلی الله علیه و آله روایت شده است که فرمود:«هرکسی بگوید "صلی الله علی محمد" و بر آل من صلوات نفرستد، بوی بهشت بر مشام او نرسد، بویی که از هر راهی به اندازه ی 500 سال به مشام می رسد.»

نیز می فرماید:«هرکه خواست به من توسل یابد و روز قیامت او را شفاعت کنم، پس باید بر اهل بیت من صلوات فرستد و آنان را شادمان سازد.» اللهم صلّ علی محمد و آل محمد.

در تفسیر امام حسن عسکری علیه السلام آمده است: مبارک ترین اعمال مومنان در جایگاه هائی که از زمین تا عرش در آن ترتیب یافته اند، این است: صلوات فرستادن بر محمد و خاندان پاک او، طلب رحمت پروردگار و خشنودی او برای شیعیان پرهیزگار آنان و لعنت بر آنان که از دشمنان آشکار و منافق ایشان پیروی می کنند.»

اللهم صلّ علی محمد و آل محمد و عجّل فرجهم والعن اعدائهم

منبع:برترین ذکر صلوات ص 99 و 100

مولف:جعفر بیاتی

/ 2 نظر / 4 بازدید
1

نشریه الکترونیکی رایگان + مهدویت اين نشریه الکترونیکی رایگان ، با هزينه سربازان و فرزندان معنوي امام زمان عج ، مردم فداكارو با بصیرت در موسسه منتظران منجی زیر نظر استاد محمد شجاعی تهيه شده است. لطفا پس ازمطالعه،آن رادراختيارديگران قراردهيد. در ضمن میتوانید با نام خود یا ارگان و موسسه مورد نظرتان نیز انتشار دهید. آشتی با امام زمان : امام زمان(عليه السلام) کيست؟کجاست؟چه نسبتی بين ماوايشان برقرار است؟چرادرغيبت به سرمي برند؟چرا ازاومحروم هستيم؟ماچه نقشي درغيبتش داريم؟ چرا امام علي علیه السلام ايشان رادربين شيعيان،آواره،طردشده وتنهاي تنها مي داند؟ ما براي رفع مظلوميت وآوارگي وغربت ايشان چه بايد بکنيم؟کوتاهي درحق ايشان چه آثاروخطراتي دارد؟و... پاسخ اين سؤالات مهم وکليدي ودهها سؤال ديگر رادراين نشریه الکترونیکی مختصر و مفید مطالعه فرماييد.. فایل ورد+ پی دی اف + لایه باز http://www.montazer.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=6898:--3&catid=226:2014-01-03-18-48-43&Itemid=89 http://fostatalmahdi.blogfa.com/post/11

منتظرالمهدی

اللهم صل علی محمد وآل محمد اللهم عجل لولیک الفرج[گل][گل]