قمه زدن برای امام حسین درست یا...؟

آیا شما این موضوع رو قبول دارین که اگر امام حسین قیام نمی کرد و خون خود و خانواده اش را در راه اسلام ایثار نمی کرد ، الان دینی به نام اسلام محمدی نبود و اسلام یزیدی برپا می شد؟

آیا قبول دارین که ما اگر الان شیعه ی دوازده امامی هستیم به برکت خون به ناحق ریخته ی امام حسین و اسارت خاندان پاک ایشونه؟

اگر انصاف داشته باشین این را هم تایید می کنید0

خب پس این هم قبول دارین که الان هرچی ثواب و کارهای نیک رو انجام می دیم و دین واقعی رو می شناسسیم مدیون خون امام حسینیم؟

آیا قبول دارین که امام حسین فرموده من برای احیای دین جدم و امر به معروف و نهی از منکر قیام نمودم؟

خب طبیعتا می گین که قبول دارین.

خب حالا یه سوال: آیا امام حسین در نزد خدا باعظمت تر و محبوب تراست یا ما مردم؟

آیا جان ایشون پیش خدا عزیزتر بوده یا ما؟

خب حتما جوابتون اینه که می گید امام حسین . پس چطور امام حسین برای زنده ماندن دین جدّش و هدایت ما و شما از خون خودش که خون خداست گذشت و در حد عالی فداکاری کردند و به بدترین نوع شهید شدند و شهید دادند حالا جوانان ما که ناخن کوچیکه ی علی اکبر علیه السلام هم نمی شوند می خوان یه قمه بزنن که اون هم با عنایتی که امام حسین به این گروه داره هیچ وقت باعث آسیب و مرگ کسی نشده و نخواهد شد ، چرا با این موضوع مخالفین آیا ماها از آنها عزیزتریم؟ که می گویید نباید به بدن آسیب رساند؟

 البته این درسته که نباید به بدن صدمه رساند ولی این قضیه ی قمه زدن  امام حسین استثناست چون خود امام حسین و قضیه ی شهادت ایشون در جهان استثناست . خدایی بیایین و به این موضوع فکر کنین .

بله شاید دشمن ایراد بگیره که این کار خشنه ولی لزومی نداره کسانی که قمه می زنند فیلمبرداری کنند یا خبرش را در رسانه ها منعکس کرد اگر مخفیانه باشد که بهتره ولی آیا چون دشمن از این کار ما بهانه می گیره واقعا باید این کار را ترک کرد؟

بزرگترین مراجع تقلید مثل آیت الله سید صادق شیرازی و سیستانی و وحید خراسانی این کار را مستحب می دانند به شرطی که فیلمبرداری نشود بزرگترین مراجع قدیمی مثل علامه امینی (کتاب الغدیر) این کار رو خیلی مستحب می دونن و حتی در جهت دفاع از حریم ولایت و امام حسین می گن این نوع عزاداری واجبه کسی تا بحال از قمه نمرده و در آخر اینکه از نظر علمی هم حجامت سر تایید شده از حتی دانشمندان خارجی....

قول یکی از اساتید در نجف میگه قمه زدن و بحث در موردش مانند تقابل عقل و عشق و دله اونایی که واقعا عاشقن بسم الله اونایی هم که درکی از عشق ندارن مشکل از خودشونه ضمنا مرجع ما زینب است ایشونم اشتباه کرد سرشو به محمل زدو شکوند؟؟؟

/ 47 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ناشناس

نظرمو حذف کردی ؟

ناشناس

موضوعی که خودتون در نظر دارین چیه ؟

ناشناس

به نظر من بحث لازم نداره من خودم بارها درخواست فیلتر کردم و وب های زیادی فیلتر شدن امر به معروف و نهی از منکر اونم وقتی که هیچ خطری شما رو تهدیت نمی کنه مثل نماز واجبه این مطلب رو حضرت علی علیه السلام توی وصیتنامه اش فرموده این موضوع اصلا بحث خوبی نیست چون بین مومنین بی دلیل نفاق و دو دستگی ایجاد می کنه فقط موقع درگیری با این افراد هیچ مشخصات و آدرس وب و ...ننویس من فکر می کنم بحثی باید باشه که شبیه قمه زنی باشه یعنی چیزی که شاید باعث سواستفاده دشمنان اسلام باشه خب شاید بحث در مورد تفاوت بعضی حقوق زن و مرد این خصوصیت رو داشته باشه البته اگه بررسی نکردین مثل دیه و ارث و مهریه و از این قبیل من موضوع حدود شرعی رو ترجیح میدم اگه امکانش هست به کسی از دوستان اینترنتی پیشنهاد کنید این بحث رو بذارن

ناشناس

حتما به موضوع فکر می کنم و پیشنهاد میدم خواهر چرا کنار اسم من پرچم امریکا میاد ؟

ناشناس

آخه تا حالا برام پیش نیومده بود

ناشناس

سلام بنیامین هستم وبلاگ ندارم

علی اکبر معتمدی

سینه زدن درون دسته روی و مجالس و گریه گردن و عزادار بودن و سفره گذاشتن و آش دادن یا برنج دادن عزاداری رو قبول میکنه نه خودکشی کردن

علی اکبر معتمدی

قمه اگر چاقو باشه به سر و تن خودشون بزنه بله خودکشی است

علی اکبر معتمدی

سلام ببخشید میگم شما با خودتون اینکار رو کردیند

ناصر

اقا بنده موافقم دشمنان اگر ایراد میگیرند شیعه نیستند ولذت محبت اهل بیت را نچشیده اند متاسفم به قمه زدن ایراد میگیرند ولی به گاو پرستی و الت پرستی بعضی مذاهب ایراد نمی گیرند اول میگن قمه نزن بعد میگن سینه نزن بعد میگن گریه نکن ما اقتدا به شیر زن کربلا میکنیم و سر میشکنیم اگر شما نزدید پس دیوانه امام نشده اید در مورد کاری که نکرده اید چطور نظر می دهید بنده نه پدرم مزنه نه عموم نه داییم ولی چه کنم مزش زیر زبونمه عاشورا که میشه تا مرزه سکته میرم بعد ازان صبح وقتی میزنم دیگه اروم میشم بعد هم ما که عددی نیستیم کاری برای اقا بکنیم قمه میزنیم خانم زینب مرحمت کنند مارا به چشم اشنا ببینند و لقمه نانی را دور سرشان بچرخانند و جلوی بنده بیندازند چه کنم دیوانه و شیدای اقا بایدشوید تا زبانه حقیر را بفهمید دستمال پدرم را به سرم میبندم وسط معرکه چادر کمرم می بندم تو گرفتاری و من از تو گرفتارترم تو خریداری و من از تو خریدارترم