محبوبترین خلایق نزد خداوند

دعا کننده برای مولای ما صاحب الزمان علیه السلام و برای تعجیل فرج و ظهور آن جناب محبوبترین افراد نزد خدای تعالی است ، زیرا که او به عموم مؤمنین نفع رسانیده ، و نیز شادمانی و سرور را بر ائمه اطهار و خاندان رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم وارد ساخته است . 

شیخ اقدم ثقة الاسلام محمد بن یعقوب کلینی قدس سره در اصول کافی به سند موثّقی از حضرت ابی عبداللَّه صادق علیه السلام روایت کرده که رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : خلایق عیال خداوند هستند ، پس محبوبترین افراد نزد خداوند آن است که به عیال خداوند نفع رساند و خاندانی را مسرور نماید. 

و نیز به سند مرسلی از حضرت ابوعبداللَّه صادق علیه السلام آمده که فرمود : از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم سؤال شد : محبوبترین مردم نزد خداوند چه کسی است ؟

فرمود : سودمندترین افراد به حال مردم . 

می گویم : سرور و شادمانی پیغمبر صلی الله علیه وآله وسلم و امامان علیهم السلام به دعا کردن برای حضرت قائم عجّل اللَّه فرجه امری روشن و واضح است . و امّا اینکه این دعا نفع دهنده به تمام مؤمنین بلکه همه اهل عالم است ، به دو وجه بیان میشود : 

اول : آنچه در بخش چهارم - حرف نون - گذشت که تمام اهل عالم به ظهور آن حضرت نفع می برند . پس دعا برای تعجیل آن ، سود رسانی به اهل جهان است . 

دوم : در مکرمت چهل و چهارم خواهد آمد که خداوند متعال به برکت دعا کنندگان برای فرج و ظهور آن حضرت ، عقوبت را از اهل زمین دور میسازد ، ان شاء اللَّه تعالی . 

 

منبع: مکیال المکارم

🌷🌷اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم🌷🌷

 

/ 0 نظر / 23 بازدید